Само неколку месеци по смртта на неговиот син, комичарот Ник Кенон го чека своето осмо дете

ник кенон
Ник Кенон / Фото: Принтскрин/Инстаграм

Водителот, комичар, актер и рапер Ник Кенон повторно ќе стане татко, по осми пат. Имено, синот на Ник, Зен, почина од тумор на мозокот во декември 2021 година. Имаше само пет месеци, а ожалостениот татко ја сподели тажната вест во ток-шоуто „Tuesday morning“.

Осмото дете Ник го чека со новата девојка Бри Тиези. Среќните родители наводно за време на забавата откриле дека ќе добијат момче, пишува „Mirror“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jarmzone Entertainment (@jarmzone)

На фотографиите кои неодамна ги објави американскиот „TMZ“, може да се види како парот позира во бели комбинации на забавата додека Ник цело време ја држи раката на стомакот на девојката.


Да потсетиме, покојниот син Зен, седмото дете, Ник го доби со Алиса Скот. Испитувањето покажало дека во мозокот му се насобрала течност и се покажало дека станува збор за малигнен тумор. Имено, здравјето на детето се влошило околу Денот на благодарноста, односно при крајот на ноември.

„Туморот почна да расте многу побрзо. И така знаевме дека е време…“, изјави Ник по смртта на неговиот син во декември.

ФОТО+ВИДЕО | Поранешниот сопруг на Мараја Кери доживеа трагедија: Почина син ми, имаше само пет месеци!

Инаку, Ник и поранешната сопруга Мараја Кери ги имаат близнаците Монро и Марокан. Покрај починатиот син Зен, тој е татко на уште четири деца.

Видео на денот