Само Моника Белучи може да облече црно чипкасто боди, а да не изгледа евтино (ФОТО)

Моника Белучи е една од најгламурозните жени во светот. Деновиве на еден културен настан во Италија се појави во секси црно комбинација.

Иако чипкастото боди во прв план ги истакна нејзините гради, глумицата изгледот го ублажи со елегантен блејзер, широки панталони и високи црни потпетици.

Profimedia

Модерната фризура одлично ги нагласува нејзините очи, а сребрените обетки ѝ даваат младешки изглед.

Profimedia

Глумицата веќе некое време не е видена со нејзиното помладо момче, Николас Лефебре (36), па се претпоставува дека нејзината нова фризура е резултат на новиот „сингл“ живот.

Monica Bellucci i Nicolas Lefebvre
Profimedia

На прашањето на новинарите дали размислува повторно да се мажи, Моника одговорила:

„Кога претходно двапати сте се мажеле, сега мора повеќе да размислувате за да сфатите што се случило и зошто сте се развеле. Да речеме дека сега сум во фаза на учење“.

Прочитајте и...  Погледнете ексклузивни снимки: Елена Велевска во новиот спот како Моника Белучи (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Актерката за улогата се спремала настапувајќи во стриптиз клуб!

Слободен печат

Науката докажа кои се најпривлечните мажи според жените!

Слободен печат

Славниот актер искрено за најголемата грешка во животот: Бракот ми се распаѓаше, а јас пиев сè повеќе и повеќе

Слободен печат

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ проговори за неа во неговата автобиографија!

Слободен печат

Џулија Робертс е повторно мета на критики поради самоубиството на нејзината сестра!

Слободен печат

ХОЛОГРАМ на Витни Хјустон тргнува на турнеја, семејството вели дека „таа би го сакала тоа“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

1 × четири =

Прочитај повеќе

Го сакате Хари Потер? Ова се места кои морате да ги видите ако патувате во Лондон

Слободен печат

Пејачката заврши во болница: Ја скрши коската работејќи го она што најмногу го сака (ФОТО)

Слободен печат

Џеј Ло во најсексапилното деловно издание досега! (ФОТО)

Слободен печат

Заев во неформално издание и откри на јавноста која му е омилена песна! (ФОТО)

Слободен печат

Хелена Роза може да биде горда на својата наследничка: Нејзината ќерка Кјара е „бомба“! (ФОТО)

Слободен печат

Викторија Бекам заведува на насловната на „Вог“: Голо рамо, подигнат фустан… (ФОТО)

Слободен печат