20.8 C
Скопје

Само еднаш се сретнале, а ова е суровата вистина која Грејс Кели тогаш и ја кажала на Дијана

Принцезата од Монако споделила еден многу вреден совет со тогаш 19-годишната принцеза Дијана.

На еден настан Грејс Кели имала прилика да ја запознае младата принцеза Дијана која тогаш и дала многу суров но и корисен совет.

На едно случување во Лондон во Голндсмит холот во 1981 година, Грејс имала прилика да ја запознае тогашната 19-годишна Лејди Дијана Спенсер.

Тоа беше нејзиното прво официјално појавување како вереница на принцот Чарлс, а брзо успеа да го привлече вниманието и на принцезата од Монако која и пришла и и кажала една груба вистина за понатамошниот живот во дворецот.

– Едноставно немој премногу да се грижиш. Во секој случај, ситуацијата секогаш ќе биде полоша од тоа што мислиш.

За жал, се испостави дека така и било, а овие зборови ги откри личниот биограф на принцезата од Монако, Грејс Кели.

После тоа тие никогаш повеќе не се сретнале, а и денес многумина пронаоѓаат сличности во животот на овие две принцези.

Поврзани вести

Силно невреме удри по црешите и пиперките, земјоделците неосигурени

Ако се тече според планот на ДИК ќе имаме избори во октомври

Зошто човек се радува со пукање на свадба?

Дестан Јонузи

СЗО вели училиштата мора да се отворат, МОН сѐ уште без план и идеја

Михаило Донев

И Ливерпул како и Охрид ќе ја загуби заштитата од УНЕСКО, Австралија не сака закрила за Големиот корален гребен

Марина Дамческа

Д-р Стојанов: Ако состојбата е како сега, учениците треба да се вратат на училиште во септември

Михаило Донев

Остави Коментар