Само еднаш се сретнале, а ова е суровата вистина која Грејс Кели тогаш и ја кажала на Дијана

Принцезата од Монако споделила еден многу вреден совет со тогаш 19-годишната принцеза Дијана.

На еден настан Грејс Кели имала прилика да ја запознае младата принцеза Дијана која тогаш и дала многу суров но и корисен совет.

На едно случување во Лондон во Голндсмит холот во 1981 година, Грејс имала прилика да ја запознае тогашната 19-годишна Лејди Дијана Спенсер.

Тоа беше нејзиното прво официјално појавување како вереница на принцот Чарлс, а брзо успеа да го привлече вниманието и на принцезата од Монако која и пришла и и кажала една груба вистина за понатамошниот живот во дворецот.

– Едноставно немој премногу да се грижиш. Во секој случај, ситуацијата секогаш ќе биде полоша од тоа што мислиш.

Прочитајте и...  СЗО: Признаваме, се појавуваат докази за пренесување на Ковид-19 преку воздухот

За жал, се испостави дека така и било, а овие зборови ги откри личниот биограф на принцезата од Монако, Грејс Кели.

После тоа тие никогаш повеќе не се сретнале, а и денес многумина пронаоѓаат сличности во животот на овие две принцези.

Прочитај повеќе

Болницата во Бергамо за првпат по 137 дена нема пациенти на интензивна нега

Слободен печат

Казнетата сестра од Неврологија: Никого на сила не сум натерала да се тестира за антитела!

Мирослава Бурнс

Трите летни сцени во Градскиот парк ќе ве импресионираат (ФОТО)

Слободен печат

Во Европа има сѐ помалку работа за странци: Ни се заканува раст на невработеноста и пониски плати

ПО „ЈАВНА СОБА“, СЕГА И „ГЕВГЕЛИЈАХАБ“: Порнографски клипови од жени од Гевгелија се шират по приватни пораки на Фејсбук

Мирослава Бурнс

Измените во системот за евиденција на здравствените услуги ги скара ФЗО и матичните лекари

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тачи: Ахмети создава тензии со барањето за премиер Албанец, гарантирам, ако станам заменик-премиер, ДУИ ќе бидат мирни како кокошки (ВИДЕО)

Слободен печат

Ремдесивир – од шкарт до лек за Ковид-19

Слободен печат

ИНТЕРВЈУ Владимир Пивоваров: Криумчарите се во состојба да им ја земат и душата на мигрантите, само за да им ги земат парите

Седеа на клупа, полицајците брутално ги претепаа: Ова видео од Србија ги запали социјалните мрежи (ВИДЕО)

Слободен печат

Колку за субвенции, толку за увоз на храна

На анкетите им се „истопи“ рејтингот во јавноста