Само една чаша од овој напиток ќе ви подари енергија за целиот ден (РЕЦЕПТ)

Овој напиток е идеална замена за секој оброк кој досега сте го појадувале. Да подготвите супер здрав и интересен пијалок без да потрошите многу пари е полесно отколку што мислите.

Она што е предност кај ваквите пијалоци е фактот што не ви требаат многу намирници, па затоа производите кои ви се потребни како состојки ќе ви траат некое време, а бидејќи се ставаат во мали количини, ќе можете да ги користите повеќе пати.

Смутито е многу популарен пијалок и можеби единствениот напиток во светот во кој можете да ставите разни видови на овошје и зеленчук, а истиот да остане вкусен. Веќе е познато дека овој пијалок го забрзува метаболизмот, но исто така го поттикнува и разградувањето на масните клетки.

Прочитајте и...  Бебе од 10 месеци тежи повеќе од 15 килограми поради тешко нарушување во телото

Тој е хранлив и освежувачки, а истиот може да биде одличен сојузник во губење на вишокот килограми.

Потребни состојки:

• ½ шолја незасладено бадемово млеко

• половина замрзната банана

• ½ шолја замрзнати цреши (вишна или некое црвено овошје)

• 1 лажичка какао во прав

Подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и мешајте додека не добиете кремаста текстура. По потреба, додадете бадемово млеко за да ја добиете посакуваната густина.

Ваквото смути е совршен напиток за секој дел од денот, а за негова припрема можете да користите намирници кои најмногу ви одговараат.

Прочитај повеќе

Интервју со Зеле Липовача („Дивље јагоде“): Не ми треба некоја посебна состојба за да бидам креативен

Иван Беќковиќ

Кои се обврските на сопственикот со новиот член во домот

Слободен печат

Разговор со Елена Петреска: Не чувствувајте грижа на совест ако си одвоите време за себе

Слободен печат

Јогурт перничиња, прсти да излижеш (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Кариера, љубов и здравје: Дневен хороскоп за 22 февруари

Виц на денот: Цариник

Слободен печат

Остави Коментар

3 × пет =

Прочитај повеќе

Животна приказна на Алберт Ајнштајн: Имал проблеми со дислексија, семејството го сметало за бавен, а учителот тврдел дека од него ништо нема да биде!

Слободен печат

Одржувањето лична хигиена низ вековите: Старите Грци се туширале со црева, на римските аристократи робовите им ги миеле забите

Слободен Печат

Како настанала Статуата на Давид, ремек-делото на Микеланџело

слободен печат

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „Long shot“ е урнебесна комедија која морате да ја погледнете! (ВИДЕО)

Михаило Донев

Обрнете внимание: Пет најчести грешки кога се похува месо

Слободен печат

Сопругот платил да ја убијат, а таа се појавила на сопствениот погреб

Слободен печат