САМО ЕДЕН ЗАЧИН ѝ помогнал за еден месец облеката да ѝ биде голема (РЕЦЕПТ) – Слободен печат
ЖенаМагазин

САМО ЕДЕН ЗАЧИН ѝ помогнал за еден месец облеката да ѝ биде голема (РЕЦЕПТ)

Едноставен рецепт кој може да се консумира секојдневно, а е многу ефикасен.

Во овој рецепт и неговата ефикасност се колнат многу корисници на социјалните мрежи. Едноставен е и дава брзи резултати.

Една жена го кажала точниот рецепт:

240 мл зовриена вода
Една лажица пире од јаболка
Мала лажичка чили
Сок од еден лимон
Кора од еден лимон

Подготовка:

Излупете го лимонот и прелијте ја кората со провриената вода. По 10 минути додадете го сокот од лимон, пирето од јаболка и зачинот чили. Измешајте добро и испијте по секој оброк по една чаша.

Лутите зачини, особено чилито, го забрзуваат метаболизмот благодарение на капсаицинот, а со тоа и согорувањето на калориите. Поликосанолот од кората на лимонот го забрзува топењето на салото, додека јаболкото помага при полесно исфрлање на она што останало од мастите во телото.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close