Само ЕДЕН ТРИК ве дели од природен изглед кога носите пудра

Не е лесно да се пронајде пудра која точно одговара на вашето лице, па некои жени и девојки трошат многу време и пари додека да дојдат до совршениот производ.

Но, дури и тогаш се случува да се познава дека носат пудра. Постои еден едноставен трик кој ќе помогне да постигнете што поприроден изглед на тенот.

Познатиот шминкер Вејн Гос тврди дека со додавање капка масло (бадемово или од јојоба), ќе успеете во тоа, а нема да ја намалите покривноста на пудрата. Можете да изберете и друго масло кое одговара на кожата.

Со ова, добивате текстура која лесно се нанесува на лицето, а трошите и помала количина од козметичкиот производ. Резултатот е беспрекорен, а во исто време и природен изглед, како воопшто и да не носите пудра.

Прочитајте и...  Имате проблем со акни на грбот? Проверете дали и вие ја правите оваа грешка

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат