8 C
Скопје

Самка Ибраимоски: Од што почина мојот роднина во затворот во Шутка?

Пратеникот на ПЦЕР, Самка Ибраимоски бара јавно да се обелоденат причините за смртта на затвореникот кој почина во затворот Шуто Оризари, Сенад Исламовиќ.

Станува збор за млад Ром кој имал само 23 години и бил татко на две малолетни деца.

-Ова не е првпат да умре млад Ром во затворите во земјава и затоа барам јавно да се каже која е причината за смртта. Исламовиќ е дел од мојата фамилија во Гостивар. Решив да се ангажирам како пратеник да се дознае вистината за смртта на Исламовиќ Сенад од Гостивар, вели Ибраимоски.

Прочитајте и...  Следното рочиште за „Таргет-Тврдина" ќе се одржи во вторник

Поврзани вести

Сенатот во понеделник ќе започне судење за отповикување на Трамп

Слободен печат

Османи: Процесот на проширување на ЕУ нема алтернатива

Слободен печат

Следното рочиште за „Таргет-Тврдина” ќе се одржи во вторник

Слободен печат

Српскиот воен синдикат добил поплаки од војници кои тврдат дека командантите ги тераат да се вакцинираат

Слободен печат

Конечно е постигнат напредок на средбата на македонско-бугарската Комисија за историски прашања

Слободен печат

Средба на пратеникот Мицевски со евроамбасадорот Гир

Слободен печат

Остави Коментар