САКАТЕ ДА РАБОТИТЕ ЗА КРАЛИЦАТА? Еве за колкава плата станува збор!

Британската кралица Елизабета Втора е многу зафатена жена.

На крајот на краиштата, таа не само што е монарх на Велика Британија, туку и прабаба на седум правнуци.

Бидејќи сето ова несомнено го исполнува нејзиното време, воопшто не е изненадување дека таа не се занимава со неважни работи, како што се создавање на постови на социјалните медиуми.

Сепак, нејзиниот зафатен распоред создава работни места за други луѓе, вели „T+L“.

Од кралската палата минатата недела најави нов оглас: вработен за дигиталните комуникации за кралицата.

„Улогата му е да ја информира светската публика со јавните настапи и работа на кралското семејство“, се наведува во описот во огласот за работа.

„Приклучувајќи се кон овој брз и динамичен тим, предизвикот ќе биде да управуваат и набљудуваат секојдневниот проток на вести на дигиталните и социјалните мрежи, како и да игра клучна улога во некои од дигиталните проекти“, се вели во соопштението.

Прочитајте и...  Сакаа да ja спречат наездата на скакулци, но усмртија стотици камили (ВИДЕО)

Според огласот, новоназначениот вработен ќе работи во мал тим на дигитални медиумски професионалци. Во секојдневната активност тој ќе создава содржина за социјалните мрежи и други дигиталните платформи, вклучувајќи го и новиот сајт на кралското семејство. Тој исто така ќе пишува статии и истражувања.

За позицијата се бара човек кој има претходно искуство во управувањето на веб-сајтови, водење на дигитална комуникација и проекти. Покрај тоа, треба да има основни фотографски и видео способности, да е иновативен и исполнет со идеи.

Доколку ја добиете работата, ќе имате 33-дневен годишен одмор, бесплатен ручек и пристап до обуки, комплетен пакет социјални бенефиции, како и плата од 38.000 долари, во зависност од искуството.

Ако сметате дека сте подобни, можете да аплицирате тука.

Прочитајте и...  Петревска: Будно се следи состојбата на јужната граница, бидејќи сме свесни дека тоа може да биде проблем во државата

Прочитај повеќе

Борисов и Ердоган се согласија: Нема директна закана за Бугарија од мигрантите од Турција

Слободен печат

Забрана за камиони на патот Гостивар-Стража

МИА Агенција

Мицотакис: Грција нема да толерира нелегални влегувања во земјата

Слободен печат

Прогласена вонредна состојба на јапонскиот остров Хокаидо поради коронавирусот

Слободен печат

САД им понудиле техничка помош на Иран за да се справат со коронавирусот

Слободен печат

Што ги спои СДСМ и Беса? Се пишува заедничка програма

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Одрони и влажни коловози во дебарско – се препорачува внимателно возење

МИА Агенција

Се откажуваат екскурзиите во странство за учениците од Грција

МИА Агенција

Општина Ресен со превентивни мерки за заштита од коронавирус

МИА

Презентиран проектот за изградба на гасоводна мрежа во Радовиш

МИА

Каракачанов: Запревме 60 мигранти, армијата подготвена да испрати уште 1000 војници на границата со Турција

Слободен печат

Поради снег забрана за камиони на патот од Маврово кон Дебар

Слободен печат