1 C
Скопје

Сакате да пишувате заедно со македонските писатели? Можете, на „Спинер“

Што да правите со вашите дечиња во периодите на домашна изолација? Еве ви супер идеја, за деца, млади, ама и за возрасни, пишувајте книга заедно со македонските писатели.

Здраво друштво, сте слушнале ли за „Спинер“? Не?! Е па, „Спинер“ е нова платформа што ги поврзува писателите и читателите на книги и им овозмоува тие заедно да ги создаваат продолженијата на книгите. Се сеќавате, на пример, на седмиот дел од „Хари Потер“, така? Кога вие би биле во улога на авторот, како би ја продолжиле приказната?

„Спинер“ платформата се користи многу едноставно, се регистрирате во еден чекор, потоа може да ја прелистувате библиотеката, и може да си ја одберете книгата која ви се допаѓа. Доколку во тек е изработување на наредно поглавје, можете на авторот да му предложите спинови во приказната, или да предложите сосема ново поглавје. На форумот на „Спинер“ можете да се запознавате, прашувате или споделувате идеи со авторите и со другите читатели. Тајмерот на „Спинер“, пак, ќе ви открие кога ќе се објави следното поглавје.

Прочитајте и...  Викторија Давитковска, македонско девојче во освојување на светските модни писти
Дозволете вашата креативност да ве одведе до најдалечните патувања, читајте и дајте свој спин на приказната.

Аде да видиме како би ја продолжиле приказната за вашата омилена книга. Вклучете се на „Спинер“ (Spiner.mk.) и дајте свој спин на приказната.

 

Поврзани вести

Душко Тошиќ со нова љубовна афера? Карлеуша не остана без коментар

Слободен Печат

На Владо Георгиев му ја укинааа забраната од 10 години за влез во Црна Гора

Слободен печат

Карди Би ќе глуми главна улога во „безобразна“ комедија

Слободен Печат

Зимски детокс напиток од само 2 состојки: Исчистете го телото од токсини и забрзајте го метаболизмот!

Слободен печат

Избрани најдобрите творби на конкурсот за најдобра необјавена песна за деца и возрасни на литературниот клуб „Кирил Пејчиновиќ” – Тетово

Слободен печат

Тарт со карамелизирани јаболка

Слободен печат

Остави Коментар