Сакате да пишувате заедно со македонските писатели? Можете, на „Спинер“

Што да правите со вашите дечиња во периодите на домашна изолација? Еве ви супер идеја, за деца, млади, ама и за возрасни, пишувајте книга заедно со македонските писатели.

Здраво друштво, сте слушнале ли за „Спинер“? Не?! Е па, „Спинер“ е нова платформа што ги поврзува писателите и читателите на книги и им овозмоува тие заедно да ги создаваат продолженијата на книгите. Се сеќавате, на пример, на седмиот дел од „Хари Потер“, така? Кога вие би биле во улога на авторот, како би ја продолжиле приказната?

„Спинер“ платформата се користи многу едноставно, се регистрирате во еден чекор, потоа може да ја прелистувате библиотеката, и може да си ја одберете книгата која ви се допаѓа. Доколку во тек е изработување на наредно поглавје, можете на авторот да му предложите спинови во приказната, или да предложите сосема ново поглавје. На форумот на „Спинер“ можете да се запознавате, прашувате или споделувате идеи со авторите и со другите читатели. Тајмерот на „Спинер“, пак, ќе ви открие кога ќе се објави следното поглавје.

Прочитајте и...  Северина во мини фустан ја „заскокотка“ фантазијата на фановите! (ФОТО)
Дозволете вашата креативност да ве одведе до најдалечните патувања, читајте и дајте свој спин на приказната.

Аде да видиме како би ја продолжиле приказната за вашата омилена книга. Вклучете се на „Спинер“ (Spiner.mk.) и дајте свој спин на приказната.

 

Прочитај повеќе

Валентина Сампаио е првиот трансродов модел во угледниот „Sports Illustrated“ (ФОТО)

Слободен печат

Првиот возач на автомобил во светот била жена, возела 106 километри со брзина до 40 км на час

Слободен печат

Детали од дневникот на Мајкл Џексон: Стравувал дека ќе го убијат, посакувал бесмртност и 20 милиони долари неделно

Слободен печат

Овој домашен спреј против комарци неверојатно делува, а се прави само од две состојки

Слободен печат

„Ролинг Стоунс“ најавија реиздание на албумот од 1973-та, пристигнуваат и три досега необјавени песни

Слободен печат

Која е разликата меѓу парфем, тоалетна и колонска вода?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Многумина велат дека не успеала да го преболи Винсент Касел: Моника Белучи откри како изгледал нивниот брачен живот

Слободен печат

За што се можете да го употребите шампонот за коса?

Слободен печат

„Смета дека парите може подобро да се потрошат“ – Принцот Вилијам не дозволува семејството финансиски да му помага на Хари!

Слободен печат

Најуникатниот рибен ресторан на светот (ВИДЕО)

Слободен печат

Танди Њутн го прокоментира односот со Ток Круз: Беше доминантен и се плашев од него на снимањата

Слободен печат

Домаќински муабети: Трикови кои мора да ги знае секоја домаќинка – Како правилно да ја солиме храната?

Слободен печат