Сакала торта за роденден, а добила само едно тркалце банана (ФОТО)

Корисничка на Твитер го споделила своето лошо искуство со роденденската торта. Таа е веганка и одлучила роденденот да го прослави во ресторан.

Кога требало да ги дувне свеќичките, наместо тортата што ја очекувала, ѝ донеле тањир на кој имало само едно тркалце банана и со вегански чоколаден сируп биле напишани зборовите „Среќен роденден“.

На девојката која се потпишува како Јасмин, овој гест воопшто не ѝ бил интересен.

„Излегов да го прославам роденденот, а тие ми донесоа тркалце банана наместо роденденска торта“, напишала навредената Јасмин.

Дека нејзиниот случај не е единствен потврдила уште една девојка која објавила фотографија од чаша полна со мраз со вишна на врвот.

„Еднаш излегов да го прославам роденденот и тие ми дадоа чаша полна со мраз со вишна на врвот“, напишала таа.

Прочитајте и...  Тони Брекстон објави селфи, луѓето не можат да поверуваат како изгледа во бикини на 52 години (ФОТО)

Коментарите на Твитер се поделени, но повеќето корисници се шегуваат дека можеле барем да ѝ дадат цела банана, а не само едно тркалце.

Прочитај повеќе

Виц на денот – Број

Слободен печат

Манекенката Софија Ричи ја прекина врската со поранешното момче на Кортни Кардашијан!

Слободен Печат

Трансродова пар го очекува своето прво дете! (ФОТО)

Слободен Печат

Жена се обидела да ја силува пејачката Рада Манојловиќ додека миела раце во тоалет!

Васко Спасоски

Пет месеци од трагедијата во која загинаа НБА кошаркарот Коби Брајант и неговата ќерка, семејството доживеа огромна среќа! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Елена Велевска позира во тесни и кратки пижами, а позата која ја направи кажува многу! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ова е жената која за малку ќе го „украдеше“ Доналд Трамп од рацете на Меланија! (ФОТО)

Слободен Печат

Познатиот рокер Ален Исламовиќ во борба против мигрантите влегува во политички води!

Васко Спасоски

Два милиони лајкови на една фотографија: Леди Гага само малку ги покажа градите (ФОТО)

Васко Спасоски

Ирина Шајк забележана како излегува од станот на Бредли Купер, но на неа има промена: Дали манекенката е бремена? (ФОТО)

Слободен Печат

Тага која не престанува: Мајката на познатиот музичар прозборе две години по неговото самоубиство! (ФОТО)

Васко Спасоски

Романтичната љубовна приказна на еден од најголемите холивудски заводници, актерот Метју Меконахи!

Слободен Печат