Сакал да влезе на граница со туѓ пасош, полицијата го приведе

Гужва на Табановце/Фото: Слободен печат

На граничниот премин Табановце во текот на вчерашнниот ден во 12 часот и 30 минути на влез во Македонија по извршена пасошка контрола бил приведен М.Ц.(25) од Р.Албанија поради сторен прекршок „послуга со туѓа патна исправа”. Според податоци од МВР, тој на увид дал патна исправа на име на Ц.А.(30) од Р.Албанија. Тој бил предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот