Сака да јаде говедска опашка: Погледнете го списокот на желби на Ерос Рамацоти за концертот во Скопје – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Сака да јаде говедска опашка: Погледнете го списокот на желби на Ерос Рамацоти за концертот во Скопје

Италијанската поп-ѕвезда има интересни побарувања

Најголемата италијанска поп-ѕвезда Ерос Рамацоти на крајот на месецов, односно 30 септември ќе одржи за првпат голем концерт во нашата метропола.

И се разбира како и сите светски ѕвезди и неговиот менаџмент испратил список на желби на познатиот пејач кои мораат да бидат исполнети.

Една од желбите е дека мора да се гледа некој посебен канал кој го емитува фудбалскиот тим додека игра натпревар или за време на тренингот. Тоа е тимот кој тој го купи неодамна, а кој се уште игра во непрофесионална лига.

– Ерос сака антена во бекстејџот. Потребно му е да гледа некој канал на кој се емитува неговиот фудбалски клуб. Ерос толку многу сака фудбал што купи мал тим кој игра во непрофитабилна категорија. Член е на Националниот фудбалско представништо на пејачи и актери кои играат пријателски натпревари за хуманитарни цели – открива изворот.

– Што се однесува до храната, тој доаѓа со свој готвач. Ерос обожава да јаде говедска опашка. Кога е стајлингот во праање, на концертот ќе носи или „Салватор Ферагама“ или пак „Армани“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close