САД: Иран направи страшна грешка со соборувањето на украинскиот авион

Британските медиуми ја пренесуваат неговата констатација дека „непромислената акција на Иран повторно предизвика разурнувачки последици.”

Соборувањето на украинскиот авион, во кој погинаа 176 лица, претставува ужасна трагедија, изјави денеска висок американски неименуван претставник, откако Техеран призна дека по грешка со ракета го собори леталото.

Британските медиуми ја пренесуваат неговата констатација дека „непромислената акција на Иран повторно предизвика разурнувачки последици.”

– Иран направи страшна грешка – рече американскиот претставник кој сакаше да остане анонимен.

Прочитајте и...  Србија прогласи вонредна состојба во 16 градови и општини

Прочитај повеќе

Ескалација на насилството во Белград, реагираше државниот врв (ВИДЕО)

МИА Агенција

Се зголемува бројот на демонстранти пред српското Собрание

МИА Агенција

Партиски реакции: НС го тужи Вучиќ поради воведување полициски час

Слободен печат

Демонстраните во Белград запреле возило на Брзата помош, реагираше министерот за здравство

Слободен печат

Масовни немири во Белград, демонстрантите фрлаат со шишиња и камења, полицијата употреби солзавец (ВИДЕО)

Слободен печат

Штедел за одмор од соништата, а заглави на празен аеродром на Филипини: Голготата на овој Естонец како од филмот „Терминал“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Палма: Обидот за влез во српското Собрание е терористички чин

МИА Агенција

ВО ЖИВО: Хаос пред Собранието на Србија, граѓаните се судрија со полицијата

МИА Агенција

Се намалува бројот на активни случаи на Ковид-19 во Малешевијата

Слободен печат

И Во Нови Сад протест поради најавените мерки

МИА Агенција

Николовски: Зад нас во претходните години имаше и крв во Собранието, никој не веруваше дека Груевски ќе падне (ВИДЕО)

Слободен печат

САД и официјално се повлекоа од СЗО

Слободен печат