САД и Русија се договорија: Кошаркарката Грајнер разменета за трговецот со оружје Виктор Бут

Бритни Грaјнер, кошаркарка во Националната кошаркарска асоцијација за жени (ВНБА), која беше држена со месеци во руски затвор, обвинета за поседување наркотички средства, е ослободена денеска во размена на затвореници меѓу САД и Русија, за меѓународниот трговец со оружје Виктор Бут, јавија дел од американските медиуми. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber -Предмалку зборував … Продолжи со читање САД и Русија се договорија: Кошаркарката Грајнер разменета за трговецот со оружје Виктор Бут