САД: Едно лице загина, повеќе повредени во невреме

Најмалку едно лице загина, повеќемина се повредени, а 500.000 луѓе останаа без електрична енергија во невремето што зафати поголем дел од САД, од Јужна Каролина до Мејн и Охајо.

Еден маж загинал откако дрво паднало врз неговото возило во Тенеси.

Во предградие на Њујорк повредена е 19-годишна девојка кога врз неа паднало стебло, а уште едно лице е повредено при удар на торнадо во Пенсилванија.

Ударите на торнадото достигнувале меѓу 180 и 220 километри на час, потврди националната метеоролошка служба. Локалните власти соопштиле дека најмалку дваесетина куќи биле оштетени во невремето.

Прочитајте и...  Се удави човек во Охридско Езерo

Прочитај повеќе

Силјановска говори за сексот и привлечноста на мангупите (ВИДЕО)

Слободен печат

Новинарка на Си Ен Ен ограбена во јавување во живо: Додека известуваше за водостојот, крадец ѝ извлече нож (ВИДЕО)

Слободен печат

Општина Дебар: Последиците од Ковид-19 ќе се зголемуваат со застрашувачки тренд

Слободен печат

„Ер Франс” укинува 7.500 работни места

Слободен печат

Пакистанскиот министер за надворешни работи позитивен на коронавирус

Слободен печат

Биле во брак 53 години, а потоа и двајцата починале од коронавирус, држејќи се за раце (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мицкоски: Уверен сум дека народот ќе му го заврти грбот на Зоран Заев (ВИДЕО)

Слободен печат

Отворање на нов независен Театар „Златен елец“ во Скопје

Слободен печат

Поранешен директор на АИ за Турција осуден на шест години затвор поради тероризам

Слободен печат

Силјановска: На 15 јули мора да се стави крај на катастрофалното владеење на СДСМ

Слободен печат

Мицкоски: Луѓето се незадоволни од живејачката, луѓето сакаат промени

Слободен печат

Заев: Николовски бандит невиден, само Милошоски е поголем бандит од него (ВИДЕО)

Слободен печат