Сѐ за победа – Дански политичар на порно сајт ја рекламира својата кампања – Слободен печат
ВестиПланета

Сѐ за победа – Дански политичар на порно сајт ја рекламира својата кампања

Тој потврди на профилот на Фејсбук дека поставил реклама, а на весникот Сандеј му рече дека „изборните кампањи се сериозна работа … но, мора да има малку хумор во сè”.

Јоаким Б. Олсен, член на Либералната алијанса во Данска, отиде чекор понатаму со рекламирањето на својата кампања на интернет.

Олсен, добитник на сребрен медал во фрлање ѓуле во Атина во 2004 година, постави реклама со логото на партијата и ги повика гласачите да гласаат за него на една од најпопуларните веб-сајтови за возрасни во светот – Порнхаб.

Тој потврди на профилот на Фејсбук дека поставил реклама, а на весникот Сандеј му рече дека „изборните кампањи се сериозна работа … но, мора да има малку хумор во сè”.

Без претходна консултација со партијата, тој платил рекламен простор користејќи слоган: „

Кога ќе завршите со мастурбацијата, гласајте за Џокке (прекар од Јоаким)”. Тоа е слоганот на Олсен за политичка кампања, но многумина го критикуваа за ова.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close