Сѐ за победа – Дански политичар на порно сајт ја рекламира својата кампања

Јоаким Б. Олсен, член на Либералната алијанса во Данска, отиде чекор понатаму со рекламирањето на својата кампања на интернет.

Олсен, добитник на сребрен медал во фрлање ѓуле во Атина во 2004 година, постави реклама со логото на партијата и ги повика гласачите да гласаат за него на една од најпопуларните веб-сајтови за возрасни во светот – Порнхаб.

Тој потврди на профилот на Фејсбук дека поставил реклама, а на весникот Сандеј му рече дека „изборните кампањи се сериозна работа … но, мора да има малку хумор во сè”.

Без претходна консултација со партијата, тој платил рекламен простор користејќи слоган: „

Кога ќе завршите со мастурбацијата, гласајте за Џокке (прекар од Јоаким)”. Тоа е слоганот на Олсен за политичка кампања, но многумина го критикуваа за ова.

Прочитајте и...  Град Скопје од парк ќе се сели на плоштад

 

Поврзани вести

Аплицирајте електронски за ученички стипендии

Преспа – местото кадешто ќе го најдете својот мир

Татјана Миљовска

Османи: Амбиција на Берлинскиот процес е регионот да биде слободен и за движење на луѓе и за услуги

Слободен печат

Брнабиќ: Оваа Влада ќе има многу предизвици пред себе, посебно односите со Приштина

Слободен печат

Љубе Бoшкоски го повика Мицкоски на дебата со него

Слободен печат

МБА: Независноста и професионалноста на НБ клучни за задржување на финансиската стабилност

Слободен печат

Остави Коментар