СЀ ЗА ПОДОБРО СЕДИШТЕ: Глумела дека се гуши во авион, па завршила во затвор

Неименувана патничка која летала од местото Пенаскола кон Флорида за време на авионски лет се пожалила дека има проблеми со дишењето, објави полициската управа на ова место.

Но нејзиниот план не успеал, а работите станале уште покомплицирани бидејќи пилотот одлучил да побара принудно слетување поради итниот случај, па се „вратил“ назад кон местото Пенаскола.

Сите патници потоа се евакуирани, вклучувајќи ја и патничката која изглумела здравствен проблем за да добие подобро место, рече портпаролот на полицијата.

– Во петокот, 29 ноември, летот 3508 на компанијата „Американ Игл“ е вратен назад на аеродромот во Пенаскола поради патничка која побарала лекарска помош. Авионот полета во 5.43 часот, а се врати на аеродромот од кој полета утрото во 6.26 часот. Сите патници нормало излегоа од главната врата на авионот. Патничката која се жалеше дека има проблеми со дишењето беше преземена од полицијата и медицинскиот персонал, а авионот без неа повторно полета во 7.41 часот – стои во официјалнот соопштение на авиоомпанијата.

Прочитајте и...  Сеул побара од Пјонгјанг дополнителна истрага за убиството на нивниот службеник

Патничката во моментов е во притвор, според законите на сојузната држава Флорида во САД, кој овоможува задржување на луѓе во затворот со ментални проблеми во период од 72 часа, ако се воспостави дека за нив не се води соодветна грижа или може да си наштетат себеси или на други луѓе.

Прочитај повеќе

Австриската влада сака да спречи ново затворање на економијата

Слободен печат

Внимателно во сообраќајот, влажни патишта

Слободен печат

Расте државниот долг на Црна Гора: 3,664 милијарди евра или 79,54 БДП

Слободен печат

Растат тензиите меѓу Ерменија и Азербејџан во регионот Нагорно Карабах

Слободен печат

Германското разузнавање под надзор на нова комисија

Слободен печат

Американските санкции ја чинат економијата на Иран 150 милијарди долари

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Гутереш: Нуклеарна војна не може да се добие и не треба да се води

Слободен печат

Јемен: Размена на илјада затвореници со хутите

Слободен печат

Во Романија локални избори

Слободен печат

Конференција за туризмот како предизвик на новото време

Слободен печат

Почнува бербата на јаболката во Преспанско

Слободен печат

„Прв до врв” по осми пат на Водно

Слободен печат