Русковска: Јанева влезе во филм, ја предаде довербата на народот

Имаше еден филм кој се викаше “Чарлиевие ангели”. Имаше и една обвинителка
Катица Јанева која влезе во тој филм, рече во својот уводен збор обвинителката Вилма Рускоска

– За овој случај имаме несоборливи докази – продолжи Рускоски, додавајќи дека Јанева ја предала довербата на народот.

– Таа ја предаде довербата на народот. Не се посрамоти само себе си туку сите обвинители. Таа свесно и со умисла на Јовановски му кажувала детали од истрагите на СЈО што биле службена тајна. Тој од осомничените во тие предмети барал голему суми пари, за да добијат условни казни или да бидат заштитени сведоци. Преку Милески Боки 13 стапил во контакт со Ана Камчева. Ќе го слушнете тоа од нејзиното сведочење. Милески се што направил било да му помогне на Камчев кој го осеќал како брат, но не заборавил да ја земе торбата со пари. Жртви во овој предмет сме сите граѓани на оваа држава – нагласи обвинителката.

Прочитајте и...  Почина академскиот сликар и професор Ангел Петров

Прочитај повеќе

Научници бараат од СЗО да ги смени препораките: Коронавирусот се пренесува и преку воздух

Слободен печат

Вандализам на ловиштата во Македонска Каменица

Слободен печат

Глас за Македонија од Куманово: Борба против корупција, поддршка за мали семејни фирми

Слободен печат

Зибери: 20.000 евра грантови за секој млад фермер под 35-годишна возраст

Слободен печат

Шекеринска: ВМРО-ДПМНЕ не смее да каже ни „п“ од правна држава

Слободен печат

Мицкоски: Заев и СДСМ се “доктори по наука” за криминал, пљачка, корупција и национално предавство

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Заев: Груевизмот и лажниот патриотизам завршија, продолжуваме по вистинскиот пат

Слободен печат

Неофицијални резултати: ХДЗ освои 71 мандат

Слободен печат

Дурловски од Крушево: Јавно ја прашувам Шекеринска дали СДСМ стои зад заложбите на БЕСА со кои се заговара кантонизација на Македонија

Слободен печат

ДАЛИ НИ СЕ ПОДГОТВУВА НОВА КАТАСТРОФА? Во Кина откриен случај на бубонска чума, издадено предупредување од трет степен

Слободен печат

Спасовски: Домашна платежна картичка ќе добијат и пензионерите, стечајците, самохраните родители и невработените

Слободен печат

Николоски: Поддршка на млади земјоделци со неповратни 20.000 евра и до 50 проценти за механизација

Слободен печат