Рускиот пранкер Вован се огласи на Фејсбук: Заев детски се правдаше на итна прес-конференција – Слободен печат
ВестиМакедонија

Рускиот пранкер Вован се огласи на Фејсбук: Заев детски се правдаше на итна прес-конференција

Владимир Кузнецов, еден од двајцата руски комичари кои на премиерот Зоран Заев му се претставиле како поранешниот украински претседател Петро Порошенко и како Јенс Столтенберг, шефот на НАТО, на Фејсбук постираше текст насловен „Премиерот на Северна Македонија признал што разговарал со пранкерите од Русија“.

Според него, Заев детски се правдал на итната прес-конференција што се одржа вчера, а на која македонскиот премиер објасни како се случило да биде измамен од руските мајтапџии.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close