Руски падобранец загина при скок од хеликоптер: Не му се отвори ниту еден падобран (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиПланета

Руски падобранец загина при скок од хеликоптер: Не му се отвори ниту еден падобран (ВИДЕО)

Моментот на трагичната смрт на Михаил Прохоров (35) е забележан од камерата на хеликоптерот.

Рускиот падобранец загина кога не му се отвори ниту еден падобран, по скокот од хеликоптер.

Моментот на трагичната смрт на Михаил Прохоров (35) е забележан од камерата на хеликоптерот.
Руските истражители истражуваат како искусниот падобранец и болничар починал при рутински скок.

Вознемирувачката видео снимка покажува како Прохоров скока од хеликоптерот МИ-8 пред да падне на земја од висина од околу 800 метри. Прохоров умрел на самото место кога удрил на тлото откако не успеал да се отвори ниту главниот ниту резервниот падобран.

Првата истрага покажала дека ремените од резервниот падобран при отварањето се заплеткале во главниот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close