Руски напаѓач три години во дресот на Шкупи (ФОТО)

Прволигашкиот клуб од Чаир има нов голгетер, односно од следната сезона ќе смета на услугите на Џамал Дибиргаџиев.

Рускиот напаѓач потпиша договор на три години со екипата на Шкупи која веќе се подготвува за новата натпреварувачка сезона 2020/2021.

фото: fcshkupi.com

Потсетување дека играчите предводени од тренерот Муарем Бајрами првиот натпревар во шампионатот ќе го имаат на 9 август на домашен терен против Шкендија.

После потребните анализи веќе е дел од „бело-синиот“ дрес, веднаш после потпишувањето на договорот кој беше направен во Истанбул, 24-годишниот играч се очекува да пристигне во Скопје в среда во утринските часови.

Доаѓа од рускиот шампионат, досега беше дел од Черноморец, Анжи Махачкала, Анжи 2 Махачкала, Велес Москва, а исто така играше и за португалската екипа на Фатима.

Прочитајте и...  Сопственикот на Далас, Кјубан го спаси од улица пропаднатиот НБА играч

Прочитај повеќе

Мурињо на пенали го елиминира „ученикот“ Лампард од Лига купот

Слободен печат

Динамо Киев, Олимпијакос и Ференцварош ќе играат во ЛШ

Слободен печат

Војдан Стојановски и Данкерк го доживеаја и вториот пораз во францускиот шампионат

Слободен печат

Ролан Гарос: Циципас со пресврт во второто коло

Слободен печат

Сопственикот на Далас, Кјубан го спаси од улица пропаднатиот НБА играч

Слободен печат

Металург ќе игра во ракометната Лига на Европа

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дортмунд ги одби милионите од Јунајтед за Санчо

Слободен печат

Алкантара позитивен на коронавирус

Слободен печат

Тони Надал: За Федерер секогаш имавме план, против Новак не знавме што да очекуваме

Слободен печат

Иако загуби од Ѓоковиќ, Имер го има поенот на турнирот (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар повторно не игра ЛШ, одложен натпреварот и против Пик Сегед

Слободен печат

КФСМ има резервен план доколку се појават проблеми со коронавирусот во мак баскетот

Зоран Спасоски