Руски масовни напади врз Донбас – Русија испрати илјадници војници да го заземат Луганск, „Дали е на повидок нов Мариупол“

Руските сили ја интензивираа офанзивата на последниот „џеб“ на отпорот околу областа Луганск во источниот украински регион Донбас, додека конфликтот влезе во четвртиот месец од почетокот на руската спецјална операција. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Северодонецк е под „континуирано бомбардирање“, а Русија испрати илјадници војници да го окупираат целиот регион, кој е под … Продолжи со читање Руски масовни напади врз Донбас – Русија испрати илјадници војници да го заземат Луганск, „Дали е на повидок нов Мариупол“