Руски градоначалник пронајден мртов во својот стан

Градоначалникот на рускиот град Коломна, Денис Лебеџев е пронајден мртов во својот стан, а според почетните информации, станува збор за самоубиство, пренесуваат руските медиуми.

Засега нема никакви додатни информации околу случајот.

Лебеџев (47) бил пратеник во московската регионална дума, каде беше заменик претседател на комитетот за економија, претприемништво и инвестиции.

Тој од 2017-та бил градоначалник на градот Коломна, кој е административен центар на Москва.

Видео на денот