Русите ги ТУЖАТ Шварценегер и Џеки Чен – Бараат повеќе од 3 милиони евра за неуспешен филм

Cтечајниот управник на „Руски филмски групи“ која го сними филмот „Виј 3Д“ ја тужеше филмската куќа „Чајна филм груп“, како и Арнолд Шварценегер и Џеки Чен, пишува „Ведомости“.

Руската компанија бара повеќе од 3 милиони евра после неуспешниот почеток на прикажувањето на продолжението на „Виј 3Д“ во Кина, кое го носи името „Виј 2: Пат до Кина“, во кој глумеле тие. РФГ го финансирала филмот, но засега не може да добие приход од него.

Продуцентот Алексеј Петрухин мисли дека барањата на РФГ немаат перспектива. Според неговите зборови, издвоените средства не припаѓаат на самата компанија или приватни инвеститори, туку се добиени од филмскиот фонд.

Минатиот викенд, филмот заработи повеќе од 2 милиони долари. Во Русија гледачите ќе можат да го видат филмот дури во септември.

Прочитајте и...  Актерката Шарлиз Терон отворено за љубовта: Повеќе не сакам мажи во мојот живот!

Ова е прв пат да се тужат светски ѕвезди во Русија.

Прочитај повеќе

Дали сте ја прочитале приказната на Хемингвеј од само шест збора?

Слободен печат

Романа веќе не е во затвор, чека депортација: Нејзиниот партнер ќе ги врати парите што ги украле

Слободен печат

Ива Кацарска Саздовска, креаторка која ја приближи топлината на дрвото за луѓето да ја примат во своите домови и срца

Ј.К.Д

Како можете да се заштитите од коронавирусот на плажа?

Слободен печат

ВРИЈАТ социјалните мрежи: Панчо од ДНК од Охрид порача „Лепотици, не секој газ е наменет за танга по плажа“ (ФОТО)

Слободен печат.

Бијонсе во соработка со Дизни сними раскошен визуелен албум (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кога и колку да пиете вода, за организмот да ви функционира совршено

Слободен печат

Тијана Дапчевиќ без влакна на јазикот: Нема потреба да се додаваат нови вируси во општеството, и овој што го имаме е сосема доволен

Слободен печат

Хороскоп за 3 август: Раковите ќе флертуваат со колега, пред Скорпиите дилема

Слободен печат

Виц на денот – Сирење

Слободен печат

Рита Ора топлес на Ибица: Пејачката ужива во летото!

Слободен Печат

Дали некои луѓе имаат заштита од коронавирусот?

Слободен Печат