РУСИТЕ ФРЛИЛЕ БОМБИ НА ТУРЦИЈА: Москва испратила авиони итно да бомбардираат на северозапад од земјата! – Слободен печат
ВестиПланета

РУСИТЕ ФРЛИЛЕ БОМБИ НА ТУРЦИЈА: Москва испратила авиони итно да бомбардираат на северозапад од земјата!

Главна мета на овие воздушни удари биле џихадисти и протурски „умерени опозиционери“.

Руското воздухопловство денес изведе серија жестоки напади на сезверозапаната провинција Хама.

Главна мета на овие воздушни удари биле џихадисти и протурски „умерени опозиционери“.

Според војни извори од Хама, руските авиони најмногу ги бомбардирале милитантите во областа Шер Магер.

Неколку бомби паднале близу утврдувањето на турската војска, но во тој инцидент никој не загинал.

За потсетување, сириската артилерија ги бомбардирала позициите на турската војска, но никој од Дамаск или Анкара не го коментираше тој напад.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close