3.9 C
Скопје

Русија преку Бугарија го дестабилизира НАТО

Во утрешниот број на Слободен печат читајте:

Барањата кон Македонија ќе поттикнат нова националистичка и безбедносна бура – Русија преку Бугарија го дестабилизира НАТО

Одбележан Денот на албанската азбука – Џафери: Азбуката е голем дар и аманет што треба да се чува

Главниот кризен штаб донесе Акциски план – Армијата ќе обезбедува болници, магацини и витални органи

Се повеќе дуќани затвораат пред првиот мрак – Со ваков обем на муштерии доволна е само една смена

Државниот врв на Србија на погребот на патријархот Иринеј

Колумна – Виктор Габер

Прилог – Енигмо, шанса да ги решите сите проблеми и вертикално и хоризонтално

 

Прочитајте и...  Не задолжителна и бесплата ќе биде вакцинацијата против ковид-19 во Хрватска

Поврзани вести

ВИДЕО+ФОТО: На Италијанците не им е дозволено да ги преминат границите за Божиќ

Слободен печат

Најпродаваната книга во Италија содржи само празни страници

Слободен печат

ВИДЕО кое ги мобилизираше добрите луѓе: Учениците Мите и Катерина од село Стрновац ќе добијат компјутери за настава

Слободен печат

„Коха“: МСП на Косово ги снабдува амбасадите со знамиња на ОВК

Слободен печат

Португалија ги олеснува мерките за Божиќ, но не и за Нова Година

Слободен печат

ВИДЕО: Филипче убедува дека изборите во Штип ќе бидат целосно безбедни по здравјето на граѓаните

Слободен печат

Остави Коментар