7 C
Скопје

Розамунд Пајк: На филмскиот постер ми ги зголемија градите!

Британската актерка Розамунд Пајк многу се налутила, бидејќи нејзиното тело го фотошопирале на постерот за филм.

42-годишната актерка збеснала откако видела дека на рекламата за филмот „Џони Инглиш“ ѝ ги зголемиле градите, а набрзо потоа постерот бил отстранет.

Profimedia
Profimedia

Пајк не сакаше да молчи, туку јавно проговори за глобалниот проблем. Актерката го осуди средувањето на фотографиите, затоа што, како што вели, тогаш јавноста ја губи реалната слика за тоа како изгледаат славните личности и нивните тела.

Покрај раскошното деколте на постерот, на Пајк ѝ ја смениле и бојата на очите во трејлерот за филмот „Радиоактивна“.

Тие ми ги зголемија градите за постерот за филмот. Мојот лик навистина има импресивни гради на постерот … коишто јас ги немам. Сè уште не знам зошто го направија тоа. Веројатно такви времиња дојдоа, нели? Кога забележав, си реков: „Ох, имам големи гради и кафеави очи“ – рекла Пајк во телевизиска емисија.

Прочитајте и...  ВИДЕО+ФОТО: Карди Би купила подароци за својата двегодишна ќерка во вредност од триесет илјади долари
EPA-EFE
EPA-EFE/VICKIE FLORES

Таа додала и дека има многу случаи каде што се средуваат и „пеглаат“ фотографиите на познати личности без тие дури и да забележат.

Мислам дека сите губиме малку контрола врз тоа како навистина изгледаме“, рекла Пајк.

Поврзани вести

ФОТО | Седа коса, а таа непрепознатлива: Погледнете каква промена претрпе убавата Белучи за новата улога

Слободен печат

Реченици кои треба да ги избегнувате на интервју за работа

Слободен печат

Адвокатот на Вајнстин тврди: Тој е веќе речиси слеп, му испаѓаат и забите

Слободен печат

Чоколадо, грозје, коски од живина и друга храна која не смее да ја јаде вашето куче

Слободен печат

Поради неа луѓето се самоубивале: Ова е најтажната песна во Југославија која Тито лично ја забранил

Слободен печат

Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Слободен печат

Остави Коментар