Рот: Донесен Законот за ЈО, сега е ред на ЕУ да испорача

Сега е на ЕУ конечно да испорача, откако Северна Македонија го усвои Законот за Јавно обвинителство, напиша на Твитер германскиот министер за европски прашања, Мајкл Рот.

-Добри вести од нашите пријатели од Северна Македонија: Парламентот штотуку го усвои двотретинскиот Закон за Јавното обвинителство. Натамошен чекор кон владеењето на правото и европската иднина на Северна Македонија. Сега е на ЕУ конечно да испорача, напиша Рот на својот Твитер налог.

Прочитајте и...  „Космонаутот“ кој зема брисеви за коронавирус: Сите ни велат, чувајте се! (ФОТО+ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Над 687.000 заразени од коронавирус во Европа, повеќе од 62.000 лица починаа

Слободен печат

СЗО: Многу добро да се размисли пред да започне ублажувањето на мерките

Слободен печат

„Емерџинг Јуроп”: Придобивки на С. Македонија од членството во НАТО Алијансата

Слободен печат

Османи: Oд оваа криза да излеземе уште посилни

Владата почнува информативни видеосесии КОВИД-19, прашања и одговори

Горан Наумовски

ЦИА предупредуваше, Трамп игнорираше-Сега ја плаќа цената со човечки животи

Дејан Андоновиќ

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Плунката може да содржи еден од симптомите на коронавирусот: На која боја на слузот треба да обратите внимание?

Слободен печат

„Космонаутот“ кој зема брисеви за коронавирус: Сите ни велат, чувајте се! (ФОТО+ВИДЕО)

Мирослава Бурнс

КОВИД – 19 го менува светот што го познававме до сега

Слободен печат

Град Скопје нема да постапува по опомените за данок на имот и фирмарина за 2019

Слободен печат

Понеделник втор ден Велигден, неработен за граѓаните од католичка вероисповед

Слободен печат

Во Банско ќе се спроведе масовно тестирање со брзи тестови за коронавирус

Слободен печат