Роналдо за титулата во Серија А се почести со ѕвер од девет милиони евра

твитер

Кристијано Роналдо минатата недела плати шест милиони евра за луксузна јахта, се сега издвои дури девет милиони евра за вистински ѕвер од автомобил.

Како што пишува „Кориере дела сера“, Роналдо за освојувањето на титулата во Серија А се почести со луксузен автомобил „Bugatti Centrodieci“.
Досега се направени само девет примероци од овој автомобил, а тој на Роналдо ќе биде десеттиот.

Најновиот луксузен автомобил од марката Бугари е направен по повод 110. роденден на оваа фирма, а максималната брзина му е 380 километри на час, додека од 0 до 100 километри забрзува за само 2.4 секунди.
Португалецот најновата играчка на четири тркала ќе ја добие на крајот од годината.

Видео на денот