Роналдо за титулата во Серија А се почести со ѕвер од девет милиони евра

Кристијано Роналдо минатата недела плати шест милиони евра за луксузна јахта, се сега издвои дури девет милиони евра за вистински ѕвер од автомобил.

Како што пишува „Кориере дела сера“, Роналдо за освојувањето на титулата во Серија А се почести со луксузен автомобил „Bugatti Centrodieci“.
Досега се направени само девет примероци од овој автомобил, а тој на Роналдо ќе биде десеттиот.

Најновиот луксузен автомобил од марката Бугари е направен по повод 110. роденден на оваа фирма, а максималната брзина му е 380 километри на час, додека од 0 до 100 километри забрзува за само 2.4 секунди.
Португалецот најновата играчка на четири тркала ќе ја добие на крајот од годината.

Прочитајте и...  Дербито на Истокот му припадна на Бостон, Бруклин ќе игра во плеј-оф (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Вардар очаен на стартот од новата , Борец им го зеде скалпот на „црвено-црните“

Слободен печат

Тажната приказна за тренерот кој го направи Федерер најдобар тенисер (ВИДЕО)

Слободен печат

Отказот на Сари ќе го чини Јувентус 20 милиони евра, ќе летаат и директорски глави во Торино

Слободен печат

Вавринка не размислува да игра на УС Опен: Условите во Њујорк се невозможни

Слободен печат

Кавани го направи изборот, ќе потпише тригодишен договор со португалскиот гигант

Слободен печат

Ботас пред Хамилтон во квалификациите, замената Хулкенберг заврши како трет во квалификациите

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Боксерскиот спектакл на Тајсон виси поради марихуаната?!

Слободен печат

Зарко ја освои пол позицијата во Брно

Слободен печат

Официјално: Јувентус го отпушти Сари

Слободен печат

Меси нема страв од пандемијата, спие на анти-корона душек

Слободен печат

Кренке ја извади „змијата од џебот“, буџетот од 120 милиони евра на Арсенал му гарантира пет страшни засилувања

Слободен печат

Сари е веќе отпишан, Јувентус го контактира Покетино

Слободен печат