Роналдо: Во последно време се почесто мислам на животот по фудбалот - Слободен печат

Роналдо: Во последно време се почесто мислам на животот по фудбалот

Фудбалерот на Јувентус и на португалската репрезентација, Кристијано Роналдо, во последно време се почесто мисли на животот по фудбалот и веќе не се плаши од предизвиците кои го очекуваат. Португалецот кој наскоро ќе наполни 35 години, е свесен дека полека се приближува крајот на богатата професионална кариера и дека ќе мора да се фокусира на други нешта надвор од терените.

– Во последните пет години, се почесто размислувам за животот надвор од фудбалот. Засега уживам во овој процес но кој знае што ќе се случува една-две години. Морате да бидете подготвени и за тоа сценарио – вели Роналдо.

Португалецот кој е познат како неверојатен работник, кој максимално е посветен на тренинзите и одржувањето на формата, вели дека во последно време поголемо задоволство му претставуваат победите.

– Не сум опседнат со тренинзите. Повеќе сум опседнат и се фокусирам на успесите, победите и тоа е сосема поинаков фокус. Тренинзите се поретко ми претставуваат задоволство како што беше во минатото. Живеам за да ги забавувам фановите и луѓето кои го сакаат Кристијано. Тука не станува збор за годините, туку во прашање е менталитетот – додава Роналдо кој и со неполни 35 години е еден од најдобрите светски фудбалери.

Прочитај повеќе

Јунајтед го потврди трансферот, Ешли Јанг слета во Милано! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Диви“ се врати во Македонија, потпиша за Пролет

Слободен печат

Мекинро: Се обложувам дека Ѓоковиќ ќе биде рекордер!

Слободен печат

Мухамед Али – кралот на рингот кој беше поголем од митот за себеси (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Германски ракометар заклучен во тоалет за време на натпревар

Слободен печат

Баерн подготвува чистка на лето, прв ќе лета Перишиќ

Слободен печат

Остави Коментар

4 × four =

Прочитај повеќе

Карлос Саинц триумфира на премиерното Рели Дакар во Саудиска Арабија

Слободен печат

Желбите на Пандев: Македонија да игра на ЕВРО 2020 и Џенова да остане во Серија А

Слободен печат

Поранешен фудбалер на Реал Мадрид замешан во пукањето на Ковачевиќ

Слободен печат

Таа е наследничката на Шарапова: Руска тенисерка која не остава никого рамнодушен (ФОТО)

Зоран Спасоски

Покетино сигурно доаѓа во Јунајтед доколку…

Слободен печат

Јувентус и Барселона ќе прават двојна размена

Слободен печат