Роналдо нема да игра против Хрватска вечерва бидејќи го каснала пчела?!

Натпреварот од првото коло во Лигата на нации помеѓу Португалија и Хрватска требаше да биде едно од најголемите дерби дуели во септемврискиот циклус од Лигата на нации, но во последен момент „загуби на убавина“.

Најдобрите фудбалери на двете репрезентации, Кристијано Роналдо и Лука Модриќ нема да настап на овој натпревар. Реал Мадрид го замоли хрватскиот селектор Златко Далиќ да го „поштеди“ Модриќ, додека Роналдо сам се повлече поради бизарна причина.

Португалецот ќе го пропушти натпреварот со Хрватска бидејќи го казнала пчела, односно поради инфекцијата која ја предизвикал убодот.

Роналдо во средата бил каснат од пчела на прстот на десната нога и иако докторите му препорачале терапија – таа не дала резултат и фудбалерот на Јувентус одлучи да не ризика и да го прескокне вечерашниот дуел против Хрватска.

Прочитајте и...  ФОТО: Елмас повторно тренира, но ќе го пропушти и дуелот со Реал Сосиедад!

Поврзани вести

Победнички старт на Ѓоковиќ на турнирот во Виена

Слободен печат

Претседателот на ФИФА позитивен на коронавирус

Слободен печат

Објавена листата на најбрзи фудбалери, Мбапе нема конкуренција

Слободен печат

Мурињо во елемент: Во Тотенхем нема место за примадони

Слободен печат

Барселона поради Бартомеу не го донесе Халанд пред три години, го избркал директорот кој договарал трансфер

Слободен печат

За да не загуби 500 милиони долари, сезоната во НБА ќе стартува пред Нова година

Слободен печат

Остави Коментар