Роналдо направи „скандал“ по дуелот со Милан! (ФОТО+ВИДЕО)

Стратегот на италијанскиот шампион, Маурицио Сари, не гледа ништо лошо во тоа што Кристијано Роналдо откако беше заменет на дербито со Милан, веднаш отиде во соблекувалната.

– Направи сé што е можно да игра, но видов дека не се чувствува добро, па решив да го заменам. Природно е дека играчот ќе се изнервира кога ќе го напушти теренот, особено откако ќе направи ваква работа – рече Сари.

Роналдо имал проблеми со повреда добиена на тренинг.

Прочитајте и...  Ѓоковиќ го изнесе ставот на тенисерите: Да нема карантин или нема да играат на УС Опен

– Тој имаше мал проблем со коленото по судир на тренинзите. Кога игра или тренира со висок интензитет, ова го става надвор од рамнотежа, и затоа на крајот му штети на мускулите. Ова влијае на неговиот настап. Во моментов не е во најдобра состојба – додаде Сари.

Во моментот кога беше заменет португалскиот репрезентативец бил крајно незадоволен и во себе наводно упатил пцовки кон тренерот Сари.

Информациите велат дека Роналдо после откако беше заменет, го напуштил стадионот уште пред да заврши мечот што предизвика негативни реакции.

Јувентус синоќа во 12. коло од шампионатот го победи Милан со 1:0. Стрелец на голот беше Пауло Дибала кој влезе на местото на Роналдо во 55. минута.

Прочитајте и...  Трагедија: На тренинг почина поранешен кошаркар на Црвена звезда

Прочитај повеќе

Бундеслига: Чурлинов и Штутгарт во првото коло против Фрајбург

Слободен печат

„Кралевите“ во Манчестер бркаат негатива, а Бејл игра голф! (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛШ: Наполи со Елмас на реваншот против Барселона

Слободен печат

Маркоски и Трапановски се новите играчи на Академија Пандев

Слободен печат

Надал донесе исправна одлука, кај дамите настапот на УС Опен го откажаа и Свитолина и Бертенс

Слободен печат

Ѓоковиќ откри која му е најважната личност во животот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Артур Мело се враќа во Барселона, за да го раскине договорот

Слободен печат

Работнички пред нова суспензија од ФИБА, повторно не го исплаќа договореното

Слободен печат

Трагедија: На тренинг почина поранешен кошаркар на Црвена звезда

Слободен печат

Сетиен: Не можам да замислам дека ова ми е последниот натпревар

Слободен печат

Што се случува на релација Дортмунд – Манчестер и зашто трансферот на Санчо е пред колапс?

Слободен печат

Рејсинг Поинт казнет за копирањето на болидите на Мерцедес

Слободен печат