Роналдо ќе се разочара: Познат новиот клуб на Де Лихт! - Слободен печат

Роналдо ќе се разочара: Познат новиот клуб на Де Лихт!

Скоро е сигурно дека Де Лихт (19) ќе го напушти Ајакс после одличната сезона. За него во трката се најдоа европските гиганти ПСЖ, Манчестер јунајтед, Баерн, а меѓу нив и Јувентус.

Во финалето од Лигата на нации, ѕвездата на Јуве, Кристијано Роналдо после дуелот му постави едно интересно прашање на Де Лихт.

Но, најновите информации кои ги пренесуваат шпанските медиуми нема да му се допаднат на Роналдо.

Тие објавија денеска дека Ајакс и Барселона постигнале договор околу трансферот и сега се чека капитенот на холандскиот клуб ја прифати понудата на Каталонците.

Според „Радио Каталуња“, Барса и Ајакс се договориле за обесштетување од 75 милиони евра, а конечната потврда би требало да биде на почетокот од наредниот месец.

Де Лихт може и да го одбие тимот од „Камп Ноу“, да се предомисли и биде во потрага по подобри услови од некој друг клуб.

Прочитај повеќе

НЕВЕРОЈАТНО: Халанд за 59 минути даде повеќе голови од Манчестер јунајтед во 2020 година

Слободен печат

Како „Вујо мајсторе“ ја прослави победата на Хрватска (ВИДЕО)

Слободен печат

Хит коментар на Класниќ: Доста е што веќе еден бубрег ми откажа, вчера можеше да ми откаже и срцето

Слободен печат

Надал немаше милост за Карено-Буста

Слободен печат

Прв трипл-дабл во кариерата на Ленард, лекција за Зајон од Јокиќ (ВИДЕО)

Слободен печат

Цензура во живо: На клупска телевизија зборуваше за долгот на Јунајтед, водителот го замолкна (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

14 − five =

Прочитај повеќе

Шпанија е противникот на Хрватска во финалето на ЕП

Слободен печат

Холандски мотоциклист е втора жртва на Релито Дакар

Слободен печат

Дувњак: Не се сеќавам што се случи во продолженијата

Слободен печат

Шпанија и Унгарија во финалето на ЕП во ватерполо

Слободен печат

Червар: Ракометот не е мртов

Слободен печат

Левата рака на Мирка „тежи“ милион швајцарски франци

Слободен печат