Роналдо и донесе триумф на „старата дама“ над Парма (ВИДЕО)

Екипата на Јувентус во последниот натпревар од 20. коло во Серија А со 2:1 ја совлада Парма. Најзаслужен за победата на „старата дама“ е Кристијано Роналдо кој и со 35 години покажува дека е еден од најдобрите фудбалери на денешницата.

Првиот гол го постигна во 43. минута, а вториот во 58. минута за нови три бода на неговиот тим кој полека почна да му бега на Интер во трката за титулата. Јувентус сега има 51 боди, четири повеќе од Интер.

Прочитајте и...  Најголемото хрватско дерби пред празни трибини поради коронавирусот?

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ: Шарапова имаше кариера со која може да се гордее! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нашите боксери тренираат во Србија пред олимпискиот турнир во Лондон!

Слободен печат

Првиот човек на косовскиот фудбал осуден на девет месеци затвор!

Слободен печат

Интер е незадоволен, Алексис Санчез се враќа во Јунајтед!?

Слободен печат

ЛЕ: Противниците на Интер со маски допатуваа во Милано! (ФОТО)

Слободен печат

Челзи нуди 30 милиони евра плус Кепа за голманот на Атлетико

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Каков удар за Баерн, Левандовски мора на долга пауза! (ФОТО)

Слободен печат

Ѓоковиќ го елиминираше и Колшрајбер во Дубаи (ВИДЕО)

Слободен печат

Флорентино Перез со огромна понуда за Ван Дајк!? (ФОТО)

Слободен печат

Годишен форум на тренери во организација на ФФМ

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНА ПОНУДА: Арапите нудат 400 милиони фунти за борба помеѓу Џошуа и Фјури

Слободен печат

Порно ѕвезда открива дека фудбалер и праќал приватни пораки (ФОТО)

Слободен печат