Роналдињо ја плати кауцијата и излезе од затвор

Славниот бразилски фудбалер Роналдињо ја плати кауцијата и излегува од затворот во Асунсион, Парагвај.

Како што објавува „Марка“, Роналдињо и неговиот брат ја платија кауцијата во износ од 1.6 милиони долари и по 33 дена излегуваат од затворот во Парагвај.

Тие нема да смеат да го напуштат Парагвај и ќе бидат во домашен притвор во хотел во Асунсион се додека не заврши судскиот спорт против нив.


Роналдињо и неговиот брат беа уапсени кога со фалсификувани пасоши се обидоа да влезат во Парагвај.

Прочитајте и...  Критичар на претседателот Си Џинпинг зад решетки за поткуп: Кина осуди бизнисмен на 18 години затвор

Според нивните изјави, тие дошле во Парагвај поради хуманитарна акција, за да помогнат во лечењето на децата чии родители се сиромашни.

Прочитај повеќе

Успешен старт на „граѓаните“, Астон Вила го казни Шефилд! (ВИДЕО)

Слободен печат

Златан како „вино“: Ибракадабра шоу против Болоња! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ со нови 400 бодови пред „Ролан Гарос“ и прво место на крајот од 2020!

Слободен печат

Митревски прогласен за МВП, 20 одбрани во триумфот на Порто!

Слободен печат

Мурињо верува во брзо враќање на Бејл (ВИДЕО)

Слободен печат

Титула за нов рекорд: Ѓоковиќ испиша историја во Рим! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Изненадени „црвено-црните“: Одлуката на ЕХФ донесена без консултација со Вардар!

Слободен печат

Беше пред ривалот, застана и го пушти да ја освои бронзата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Невил: Не се освојува титула со Мегваер и Линделоф!

Слободен печат

Учесник во групите на Лига Европа го промовираше Руфати

Слободен печат

Халеп со прва титула во „вечниот“ град, Плишкова го предаде мечот (ВИДЕО)

Слободен печат

Мората на позајмица, а Суарез пред трансфер во Атлетико!?

Слободен печат