Роналдињо потврди: Мојот син потпиша договор со Барселона

Фото: Screenshot

Бразилецот Роналдињо остави длабока трага носејќи го дресот на Барселона, а токму во периодот во 2005 година кога беше дел од каталонскиот гигнат се роди неговиот син Жоао Мендеш.

Денес славниот Бразилец потврди дека неговиот син потпишал договор со Барселона и ќе биде дел од академијата на гигантот од Каталонија.

„Можам да потврдам дека Барселона потпиша договор со Жоао. Периодот во Барселона засекогаш ќе остане дел од моето срце, а сега добива продолжение со мојот син“, изјави Роналдињо.

Изјавата за медиумите Бразилецот ја даде при посетата на Шпанија каде што ќе присуствува на свеченост на „Мундо Депортиво“. Жоао игра на позицијата напаѓач и останува времето да покаже како ќе се покаже во Барселона.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот