Роналд Куман во болница поради проблеми со срцето

Селекторот на Холандија е во стабилна состојба по укажаната медицинска интервенција..

Селекторот на репрезентацијата на Холандија, Роналд Куман (57) беше примен во болница поради проблеми со срцето, јавуваат тамошните медиуми.

Неговата состојба сега е стабилна по укажаната медицинска интервенција според неговиот агент Роб Јансен.

Тој беше пренесен во болницата во неделата, откако не се чувствуваше добро – рече неговата сопруга Батрина за „Де Телеграф“.

Таа додаде дека му помогнал на Роналд најбрзо што може, дека немаше компликации и дека треба да биде ослободен во текот на утрешниот ден..

Агентот на Куман, Јансен, откри за холандскиот „nos.nl“ дека неговиот клиент чувствувал болка во градите додека возел велосипед и бил итно префрлен во болница.

Прочитајте и...  Роналдо нема намера да си оди од Јувентус

Прочитај повеќе

Димитров се излечи од коронавирусот

Слободен печат

Сити ја слави победата над УЕФА, нов договор за Гвардиола

Слободен печат

Реал на една победа до шампионската титула! (ВИДЕО)

Слободен печат

Премиер лига: Во 96 минута избега триумфот на Јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ уште еднаш покажа дека се бори за сите играчи

Слободен печат

Сетиен останува тренер на Барса, а наскоро нов договор за Меси!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

НБА: Расел Вестбрук позитивен на коронавирус!

Слободен печат

ЕХФ ги потсети ракометните фанови на победничкиот гол на Лазаров! (ВИДЕО)

Слободен печат

Јувентус е блиску до потписот на „новиот Варан“

Слободен печат

Како до полни трибини: Пред секој меч за навивачите 22.000 бесплатни тестови!

Слободен печат

Иванишевиќ се опорави: Победа во пет сета!

Слободен печат

Полскиот репрезентативец Валчак до 2022 година во Вардар

Слободен печат