РОМАНКА И НЕЈЗИНИОТ СИН ЗАГИНАЛЕ НА ХАЛКИДИКИ: Покрив паднал врз жената, детето летнало во воздух! (ВИДЕО) - Слободен печат

РОМАНКА И НЕЈЗИНИОТ СИН ЗАГИНАЛЕ НА ХАЛКИДИКИ: Покрив паднал врз жената, детето летнало во воздух! (ВИДЕО)

Во катастрофалното невреме на грчкиот Халкидики загинаа седум туристи, а најмалку 120 се повредени. Според информациите загинале двајца постари туристи од Чешка, жена и осумгодишен син од Романија, маж и дете од Русија. Се стравува дека бројот на жртви е поголем.

Ветерот бил толку силен што подигнувал киосци и тезги од улиците. Една новинарка која се нашла во таверна открила како настрадале Романка (54) и нејзиниот син (8).

„Воопшто не сфажавме што се случува. Трчавме, секој помагаше и извлекуваше колку може, а имавме десетина повредени. За жал жената и нејзиниот син не успеавме да ги извлечеме“, изјавила таа.

Ветерот на таверната фрлиле киоск и тезги, под кој останала заробена несреќната жена со детето.
Покривот паднал директно врз жената, а нејзиниот син брзо реагирал и се обидел да ја спаси, а додека трчал да ја извлече ветерот го подигнал високо во воздух и со сета сила го фрлил на веќе искршеното стакло на подот.

Прочитајте и...  Предупредувања за голема опасност од поплави во три округа во Англија

Прочитај повеќе

Шахин: До крајот на месецот ќе биде потпишан Мировниот договор помеѓу талибанците и САД

Слободен печат

Најпрометниот европски аеродром „Хотроу“ се соочува со потешкотии

Слободен печат

Белгија нема да ги екстрадира европратениците Пуџдемон и Комин во Шпанија

Слободен печат

Излекуваните од коронавирус да донираат крв, повикуваат здравствените работници

Слободен печат

Зекири: Не смееме да се јавуваме по судии и да бараме услуга

Слободен печат

Основачот на „Амазон“ ќе донира 10 милијарди долари за борба против климатските промени

Слободен печат

Остави Коментар

четири × три =

Прочитај повеќе

ЕДИ РАМА НЕ МОЖЕ ДА ЈА СОКРИЕ РАДОСТА: За Албанија собрани 1,15 милијарди евра

Слободен печат

ЕУ и додели на Албанија 100 милиони евра, Велика Британија милион фунти, а Шведска 5,6 милиони евра

Слободен печат

Николовски: Објавените докази од ПИ Мерките за „Рекет” доказ за вмешаност на власта

Слободен печат

ЗАСТРАШУВАЧКИ ПРОЦЕНКИ НА ОН: Половина милион луѓе во Лесото ќе гладуваат поради сушата

Слободен печат

КАМИОН ЛАДИЛНИК со 15 мигранти откриен на бугарска граница, уапсени двајца Грци

Слободен печат

Два авиони за евакуација слетаа во Калифорнија, 14 лица позитивни на коронавирус

Слободен печат