Романците негираат трансфер на Тешеира во Металург!

Раководството на романскиот клуб ЧСМ Букурешт објави дека Бразилецот сè уште не потпишал за македонската екипа..

Денеска клубот од „Автокоманда“ го промовираше своето ново засилување, обезбедувајќи ги услугите на бразилскиот репрезентативец Енрике Тешеира.

Но, романските медиуми информираат дека реалноста се чини дека е поинаква.

Раководството на романскиот клуб ЧСМ Букурешт објави дека Тешеира сè уште не потпишал за македонската екипа и дека прва опција за Бразилецот останува ЧСМ Букурешт.

Како што пренесува „handbalvolei.ro“, Металург објави дека Тешеира потпиша договор на една година, но ова Бразилецот го негира.

Тренерот на ЧСМ Букурешт, Кристи Стамате вели дека следната недела Тешеира ќе ја донесе конечната одлука и дека Металург побрза да го објави трансферот на 31-годишниот среден бек.

Тешеира не потпиша со Металург и неговата прва опција останува ЧСМ Букурешт – рече Стамате.

Прочитајте и...  Македонецот блеска за Џенова: Пандев во тимот на колото во Серија А! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Жиру за три важни бода на Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот блеска за Џенова: Пандев во тимот на колото во Серија А! (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо во обид да го надмине рекордот на Шевченко

Слободен печат

Барса го промовираше дресот за сезоната 2020/21! (ФОТО)

Слободен печат

Потврдена доживотната суспензија на Карим поради сексуална злоупотреба на фудбалерки!

Слободен печат

На денешен ден Ѓоковиќ по петти пат го освои „Вимблдон“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сити ја слави одлуката на ЦАС со 170 милиони евра за летни трансфери!

Слободен печат

Сите во ФК Шкендија негативни на Ковид-19

Слободен печат

Иџе: За жал, нема да учествувам на трката во Италија!

Слободен печат

Клоп и Мурињо удрија по Сити: Срамота, ова е лош ден за фудбалот

Слободен печат

НБА играчите збеснаа во карантин: Се натпреваруваат кој побрзо ќе испие пиво

Слободен печат

Каква легенда: Клоп му одговори на „ѕверот“ од Викомб

Слободен печат