Романа веќе не е во затвор, чека депортација: Нејзиниот партнер ќе ги врати парите што ги украле

Пејачката Романа Паниќ (45) пред два дена е пуштена од затворот во Бризбејн, каде што служеше дел од казната на која беше осудена поради грабеж на банкомат.

Таа и нејзиното момче Филип Мркајиќ украле 14.400 евра, поради што Романа беше осудена на една година казна, со право на ослободување на условно по два месеци отслужување на казната.

Поради добро однесување Романа е пуштена на слобода по 40 дена и чека да биде депортирана во Србија.

„Романа наскоро ќе се врати во Белград. Нејзиното момче прифати сам да ги врати парите што ги украле“, рече пријателка на пејачката за Информер.

Пријателката вели дека Романа се срами поради тоа што се случило, во еден момент била целосно разочарана, но сега се чувствува многу подобро и се враќа во родната земја.

Прочитајте и...  Како во филм: Дилер на дрога осуден на смрт, ископал тунел од ќелијата и побегнал

Романа жива се изеде откако е уапсена. Психички се чувствува подобро бидејќи конечно се враќа во Србија, но во еден момент баш потона. Ми кажуваше дека во затворот добро се однесувале со неа, но сепак неколкупати барала помош од психијатар. Ми призна дека се кае поради сè, дека ова и била животна лекција, која, ако била паметна, можела да ја избегне. Ми рече дека вакво нешто веќе никогаш нема да и падне на памет, па дури и да мора да проси на улица. Повеќепати повтори дека се чувствува лошо зашто се посрамила и себе и семејството. Не знае како да се појави пред мајка и, која е очајна поради целата ситуација“, открила пријателката.

Прочитајте и...  Легендарната Софија Лорен по 11 години се враќа на филмското платно!

Мајката на Романа од срам веќе цел месец не излегува никаде.

Прочитај повеќе

Оваа сезоната на Вага ќе биде поинаква: Еве што точно му носи на вашиот хороскопски знак

Слободен Печат

Дац и Александар го претставија спотот за песната „Ѓавол да те земе“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Како во филм: Дилер на дрога осуден на смрт, ископал тунел од ќелијата и побегнал

Слободен печат

За среќен почеток на есента: 3 рецепти што морате да ги пробате во новата сезона

Слободен печат

Јелена Розга никогаш не настапува без овој детаљ на себе: Нема шанса да сте го забележале

Васко Спасоски

Следната година Том Круз ќе патува во вселената за да сними филм!

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Интервју со Александар Ношпал, костимограф и моден дизајнер: Балетскиот костим е врв во креирањето облека 

Јасмина Кантарџиева Димков

Финците велат дека можат да го намирисаат вирусот со 100% сигурност: Кучиња трагачи во Хелсинки откриваат корона! (ФОТО)

Васко Спасоски

Рајан Рејнолдс ќе стане сопственик на фудбалски клуб: За 2 милиони долари го купува од навивачите! (ФОТО)

Васко Спасоски

Астероидот 2020 SW денеска ќе прелета меѓу Земјата и Месечината, научниците сметаат дека нема место за паника

Слободен печат

Андријана Јаневска ќе ја претставува Македонија во проект за Гинисов рекорд

Слободен печат

Џиџи Хадид и Зејн Малик станаа родители: Нашето девојче веќе го смени нашиот свет

Слободен печат