Рома го нуди Џеко плус 30 милиони евра (ФОТО)

Како што пренесува „Ла Република”, Рома исто така на Икарди му вети плата од пет милиони евра годишно, но сеуште немаат одговор од младиот аргентински фудбалер.

Римската „волчица“ е третата после Јувентус и Наполи кои се заинтересирани во трката за напаѓачот на Интер кој се очекува ова лето да се раздели со „неро-аѕурите“.

Исто така се поврзува со преселба во шампионот Јувентус кој сака да се ослободи од Марио Манџукиќ и Гонзало Игуаин.

Икарди дебитираше за екипата од „Џузепе Меаца“ во 2013 година, кога направи трансфер од Сампдорија.

Досега забележа вкупно 219 натпревари за Интер со реализирани 124 голови.

Прочитајте и...  НБА: Расел Вестбрук позитивен на коронавирус!

Прочитај повеќе

Светот му се смее на најскапиот дефанзивец: Мегваер чуваше свој играч кога Саутемптон даде гол (ВИДЕО)

Слободен печат

НОВА ЛУДОРИЈА: На Бејл воопшто не му се досадно на клупата на Реал Мадрид (ФОТО)

Слободен печат

НБА играч излегол по храна, доби десетдневен карантин

Слободен печат

Челси повторно ќе купува голман од Шпанија и тоа најскапиот

Слободен печат

Димитров се излечи од коронавирусот

Слободен печат

Сити ја слави победата над УЕФА, нов договор за Гвардиола

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Реал на една победа до шампионската титула! (ВИДЕО)

Слободен печат

Премиер лига: Во 96 минута избега триумфот на Јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ уште еднаш покажа дека се бори за сите играчи

Слободен печат

Сетиен останува тренер на Барса, а наскоро нов договор за Меси!

Слободен печат

НБА: Расел Вестбрук позитивен на коронавирус!

Слободен печат

ЕХФ ги потсети ракометните фанови на победничкиот гол на Лазаров! (ВИДЕО)

Слободен печат