Ролат со мелено месо и пиперки (РЕЦЕПТ)

Состојки:

1 килограм мешано мелено месо

150 грама сланина

2 моркови

150 грама кашкавал

3 свежи пиперки

2 јајца

100 грама презла

1 главица кромид

малку свеж магдонос

зачини по ваша желба

масло за јадење

Подготовка:

Исечкајте го кромидот на ситно и додајте го во садот во кој претходно сте го ставиле меленото месо. Потоа,во садот додајте ги и јајцата, ситно исечканите моркови, презлата, ситно исечканиот магдонос и зачините по желба.

Сите состојки убаво измешајте ги со раце и потоа добиената смеса развлечете ја на стреч фолија. Во средишниот дел на меленото месо, ставете кашкавал исечен на ленти, наредете  ја сланината и додајте ги исечканите пиперки.

Завиткајте го ролатот од мелено месо и ставете го да се пече на температура од 150 степени околу еден час.

Прочитајте и...  Британците во шок - Од денес им се забранети интимните односи, освен во овие услови

Прочитај повеќе

„Таа мисли дека е една од браќата“ – Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит го менува полот?

Слободен печат

Ова е Георгина од Скопје, по фотографиите потсетува на светски познатата Емили Ратајковски! (ФОТО)

Васко Спасоски

Британците во шок – Од денес им се забранети интимните односи, освен во овие услови

Слободен печат

Познатата водителка во емисија во живо имаше мал „инцидент“ со облеката! (ФОТО)

Васко Спасоски

Генијален трик за лупење јајца: Хит на TikTok кој го погледнаа 100.000 луѓе (ВИДЕО)

Слободен печат

На улиците во Лос Анџелес: Лејди Гага прошета во градник со новото момче (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Проговори поранешната девојка на принцот Хари – По шест години откри долго криена тајна – „Не сакав да бидам под ничија контрола“

Слободен печат

Се породи пред 4 месеци со третото дете: Познатата манекенка изгледа совршено! (ФОТО)

Васко Спасоски

Баба на улица фати огромна кобра, нејзината реакција стана хит на интернет (ВИДЕО)

Слободен печат

Братот на Новак Ѓоковиќ ја „ќари“ една од најатрактивните српски пејачки (ФОТО)

Васко Спасоски

Естетските хирурзи едногласно тврдат: Старите фотографии на Меган Маркл откриваат што променила таа на своето лице! (ФОТО)

Слободен печат

Пингвини од зоолошка прошетаа во празен музеј, но никој не очекуваше дека ќе реагирааат вака (ФОТО+ВИДЕО)