Рокенрол спас во полициски час: „Ван Гог“ со дванаесетчасовен виртуелен концерт ќе ги забавуваат обожавателите!

Пејачот Ѕвонимир Ѓукиќ Ѓуле ги повика сите свои фанови да бидат дел од ново дванаесетчасовно виртуелно дружење, кое е планирано за денеска од 17.00 попладне до 05.00 часот наутро, под слоган „Рокенрол спас во полициски час“.

Откако веќе две недели по ред членовите на српската рок група „Ван Гог“ под слоган „Кој пее зло не мисли“, секоја вечер одржуваат свирки во живо на Инстаграм и Фејсбук, во знак на солидарност со своите следбеници во земјата, регионот, но и ширум светот, кои сега времето го минуваат дома поради стуацијата со коронавирусот, во четвртокот го одржаа и веќе некое време најавуваниот едночасовен „мини концерт“, за кој сет листата со песни ја креираше токму публиката.

Во оваа прилика, како што пренесуваат „Вечерњи новости“, членовите на бендот со голема желба и страст ги изведоа старите добри хитови, како „Опасан плес“, „Замисли“, „Лудо луда“, „Мама“, „Неко те има“, но и песната „Емотивно миниран“ од новиот студиски албум на бендот објавен во 2019 година.

Прочитајте и...  Неверојатната трансформација на Клои Кардашијан, која ѝ го промени личниот опис (ВИДЕО)

Токму кога повеќе од 28.000 следбеници кои ја следеа свирката во живо, помислија дека тоа е тоа, пејачот Ѕвонимир Ѓукиќ Ѓуле, ги повика сите свои фанови да бидат дел од ново дванаесетчасовно виртуелно дружење, кое е планирано за денеска од 17.00 часот попладне до 05.00 часот наутро, под слоган „Рокенрол спас во полициски час“.

– На сите Фејсбук и Инстаграм следбеници им приредивме мини онлајн концерт од нашите простории за вежбање, а во сабота од 17.00 до 05.00 часот наутро, само за нив ќе приредиме дванаесетчасовно дружење, со желба и позитивен дух и непресушна енергија сите заедно да победиме и што полесно да ја пребродиме оваа ситуација, со јасна и гласна порака – останете дома. Како и последните две недели, ќе продолжиме преку нотите и стиховите да ги потсетуваме луѓето да бидат свесни, одговорни и внимателни во ова непријатно време. Со музика се бориме против оваа ситуација која ни ја донесе вирусот – порача Ѓуле за „Вечерње новости“.

Прочитајте и...  Веслиевска: Нашиот образовен систем не ја вреднува и наградува креативноста кај децата

 

Прочитај повеќе

Виц на денот – Лозинка

Слободен печат

Карди Би со провокативна фотографија ја покажа новата тетоважа која се протега низ целото тело!

Слободен Печат

Легендарната серија „Секогаш е сончево во Филаделфија“ ќе ја посвети новата 15-та сезона на коронавирусот! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Актерот Двејн Џонсон присуствувал на раѓањето на сите свои ќерки: Жените се неверојатни битија!

Слободен Печат

Повторно хаос помеѓу Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ: Благодарам на сопругот кој немаше време да го гледа мојот концерт! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Најстариот син на Лепа Брена го соопшто неговото повлекување од јавната сцена!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Старее ли оваа жена? Погледнете ја водителката Снеже Велков пред 10 години и сега – разлика нема! (ФОТО)

Васко Спасоски

Големата трансформација на Бен Афлек која се случи во врската со новата „Бонд“ девојка (ВИДЕО)

Слободен Печат

Северина се иселила од кај Игор: Кеба немоќен да ја задржи снаата дома! (ФОТО)

Васко Спасоски

Фудбалерот Волков го фотографирал задникот на Сандра Африка, но се правда дека не ја пратил никаде! (ФОТО)

Васко Спасоски

Емили му скокна на сопругот во раце, а тој едвај ги сокри интимните делови! (ФОТО)

Васко Спасоски

Овие чевли се неизбежен тренд за лето: Лесни, практични и се комбинираат со се! (ФОТО)

Слободен Печат