Рохани подготвен да одговори на мистериозниот напад врз иранскиот танкер

Иранскиот претседател Хасан Рохани изјави дека би била „голема грешка” да се каже дека Техеран нема да одговори на мистериозниот напад врз ирански танкер кој се случи во Црвеното Море кај брегот на Саудиска Арабија пред неколку дена.

Тој на заедничка прес конференција со пакистанскиот премиер Имран Кан рече дека Иран се уште го испитува инцидентот, како и дека има докази за тоа кој стои зад нападот, но не кажа други детали.

Пакистанскиот премиер Кан истакна дека неговата земја е против војна меѓу Саудиска Арабија и Иран.

Прочитајте и...  Кичевец заразен со ковид-19 почина на пат кон Инфективна болница

Прочитај повеќе

МВР: Досега нема регистрирано нарушување на јавниот ред и мир на гласачките места

Слободен печат

ДИК: Изборниот процес тече без проблеми

Слободен печат

Трагедија во Србија: Петчлено семејство настрада во страотна сообраќајка, бебе и 8-годишно дете загинаа на самото место

Слободен печат

Цивил: Во Чаир членовите на ИО не ги почитуваат мерките за заштита од коронавирусот

Слободен печат

МОСТ : Избирачките места се отворени и гласањето се одвива безбедно, согласно здравствените протоколи

Слободен печат

Шабани: Одзивот до 9 часот изнесува 5,19 отсто (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Велика Британија: Неочекуван пораст на инфлацијата во јуни

Слободен печат

Приватна болница во Бангладеш издавала лажни тестови за Ковид-19, уапсен сопственикот

Слободен печат

ВО ЖИВО: Прес-конференција на ДИК

Слободен печат

Нови мерки на границите на Унгарија поради Ковид-19

Слободен печат

Во текот на денов ќе функционираат дежурните ординации во скопските поликлиники

Слободен печат

Здружението „Една може”: Да се реши проблемот на самохраните родители кои мора да одат на работа, а нема кој да им ги чува децата

Слободен печат