Рохани: Одмазда за САД ако им направат проблем на иранските танкери

Иранскиот претседател Хасан Рохани се закани со одмазда доколку САД им направат проблем на танкерите кои превезуваат иранска нафта за Венецуела.

– Доколку нашите танкери на Карибите или каде било на друго место во светот имаат проблем поради Американците, тогаш тие, исто така, ќе бидат во проблем, истакна Рохани во телефонски разговор со катарскиот емир.

Флота од пет танкери, кои превезуваат иранска нафта за Венецуела, се приближува кон Карибите, а првиот брод се очекува утре да вплови во водите на таа земја.

Прочитајте и...  СДСМ: Сите кои биле во ризичен контакт со заболени лица се во самоизолација

Прочитај повеќе

Единаесет од новозараените се од Липково, еден од Куманово

Слободен печат

Спејс икс ја прекина руската превласт во вселената

Слободен печат

Редици пред продавниците за алкохол во Јужна Африка

Слободен печат

Нов случај на ебола и во западниот дел на ДР Конго

Слободен печат

За само еден ден 696 скопјани аплицирале за субвенции за велосипед

Слободен печат

Личниот лекар на Берлускони тврди: Ова не е истиот ковид-19, вирусот ја губи силата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Полицаецот поради кој гори Америка префрлен во максимално обезбеден затвор

Слободен печат

Трамп и Путин разговараа за самитот на Г7 и нафтата

Слободен печат

Манчевски: Законот е јасен, доколку не се продолжи вонредната состојба, изборите треба да се одржат на 5 јули

Слободен печат

Волстрит во подем со отворањето на американската економија

Слободен печат

СЗО: Мерките треба да останат, нема докази дека вирусот се сменил

Слободен печат

Манчевски: Доколку не нè погодеше здравствената епидемја ќе го достигневме нивото на просечна плата од 30 илјади денари

Слободен печат