-1 C
Скопје

Родригез пред трансфер во тимот на Анчелоти

Како што информираат британските медиуми, за нешто помалку од 48 часа се очекува да биде постигнат договор помеѓу Евертон и Реал Мадрид за трансфер на Хамес Родригез.

Колумбискиот интернационалец повторно ќе биде во клуб на Карло Анчелоти откако претходно соработуваа во Баерн Минхен и Реал Мадрид.

29-годишниот играч кој досега заработуваше 200.000 фунти неделно на „Сантјаго Бернабеу“ не се наоѓа во плановите на францускиот стратег Зинедин Зидан кој планира „чистка“ во тимот пред новата сезона.

Родригез со Реал успеа да освои по две титули во „Ла Лига“, Лигата на шампионите, Светското клупско првенство и УЕФА Суперкупот, а еднаш шпанскиот Суперкуп.

Минатата сезона во најсилното шпанско првенство имаше само осум натпревари со еден гол во триумфот над Гранада.

Прочитајте и...  ВИДЕО: „Дерби дела капитале“ во знакот на Лацио

Поврзани вести

СП Египет: Рутински победи на Данска и Унгарија

Слободен печат

Евролига: Изненадување во Пиреја, Фенербахче зареди со победите

Слободен печат

ВИДЕО: „Дерби дела капитале“ во знакот на Лацио

Слободен печат

Кошаркарите на Пелистер остануваат перфектни, го решија и МЗТ Скопје 

Слободен печат

Турција без проблеми по втор пат ја совлада БиХ

Слободен печат

Српски репрезентативец нокаутиран на тренинг на Кристал Палас

Слободен печат

Остави Коментар