Родригез на нова позајмица, 10 милиони евра за Реал!

Откако беше „отпишан“ од Нико Ковач во Баерн, а ниту Реал Мадрид не го сакаше повеќе назад, хамес Родригез (27) би можел кариерата да ја продолжи во Италија.

Наполи за оваа позајмица на Реал ќе му плати 10 милиони евра, а на крајот од наредната сезона се очекува да го откупи договорот за сума од 30-40 милиони евра.

Играч е на „кралскиот“ клуб од 2014 година кога за 70 милиони евра направи трансфер од екипата на Монако.

Последните две сезони ги помина како позајмен во тимот на Баерн од Минхен каде што немаше најдобри односи со хрватскиот стратег.

Прочитајте и...  Федерер не е најдобар тенисер во својата ера - тоа е Новак Ѓоковиќ

Родригез моментно со својата репрезентација настапува на јужноамериканското првенство во Бразил.

Прочитај повеќе

Вождовац се шегува со македонските клубови на Твитер (ФОТО)

Слободен печат

И Кристијано Роналдо во „клубот“ на милијардери

Слободен печат

Чудна атмосфера во еден од најубавите европски стадиони! (ВИДЕО)

Слободен печат

После Барса, Гризман знае каде сака да ја заврши кариерата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Како изгледа комплескот во Дизниленд каде ќе се игра завршницата во НБА лигата (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Заменик капитенот на Вардар и објасни на ФФМ зашто „црвено-црните“ треба да ја добијат титулата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Васоски: Сакам да им ја честитам титулата на моите фудбалери, повеќе од заслужена

Слободен печат

Хорват: Мило ми е што доаѓам во Скопје и средина која е препознатлива во Европа

Слободен печат

Бордот на НБА одлучи: Сезоната продолжува во Орландо и тоа само со 22 екипи

Слободен печат

Трансфер бомба: Вернер наместо во Ливерпул оди во Челси

Слободен печат

МЗТ Скопје на чекор до АБА Лига: Приморска не доби лиценца во Словенија

Слободен печат

Паника во Барселона, до крајот на сезоната без Меси?

Слободен печат