Родителите се шокирале по предлогот на Брена: Пејачката сакала да го посвои малиот Џони?

Неодамна Лепа Брена откри дека не сака да готви и да биде домаќинка. Таа и Боба Живојиновиќ живеат во елитен дел на Белград, на Бежанијска коса, а за нив веќе со години готви извесна Ката, која практично станала дел од семејството.

Пред неколку години во медиумите се појави една приказна во врска со нејзината послуга, која предизвика голем скандал.

Лепа Брена тогаш вработила брачен пар од Филипини, чија задача била да ѝ помагаат во раскошната вила и на имотот. Жената готвела и чистела, а мажот се грижел за градината. Тие го донеле и нивниот син кој живеел во куќата, а наводно многу се зближил со Брена и со Боба.

Но, идилата била прекината кога брачниот пар си отишол не само од нивната вила, туку и од Србија. Прво отишле во Грција, а потоа се вратиле на Филипини. Причината, како што пишуваа српските медиуми била тоа што Брена сакала да го посвои нивниот син.

Прочитајте и...  Златна Бубамара 2020: Сашко Коцев го „избриша“ подот со РЕКЕТ, Aтиџе запеа пред публиката! (ГАЛЕРИЈА)

„Нејзината намера беше добра, веруваше дека на момчето може да му даде многу повеќе од нив, а никогаш не би им забранувала да дојдат да го видат или да поминат некое врем со него“, рекол анонимен извор.

Родителите на момчето биле во целосен шок после тој предлог, па експресно се спакувале и си заминале по три години работа за Брена и Боба.

Приказната почна да се шири откако беше објавено видеото во кое момчето ја нарекува Брена „мамо“, а и таа и Боба често зборувале дека се зближиле со целото семејство, а најмногу со момчето.

На Брена тешко ѝ паднало кога се отселиле, а наводно и момчето страдало бидејќи му недостасувала пејачката.

Прочитајте и...  Повеќе од 1.300 жалби за настапот на Шакира и Џеј Ло на Супербол: „Ова е порнографски и срамно!“ (ВИДЕО)

„Кога дојде кај нас имаше две години. Кога наполни пет требаше да се запише во училиште, а немаше српско државјанство и со семејството мораше да се врати на Филипините“, рекла тогаш Брена.

Додала дека не е вистина дека сакала да го посвои момчето, иако биле многу блиски.

„Многу го сакавме, тој беше бебето со кое се будевме, се каравме околу тоа кој ќе го чува зашто сите сакавме да му бидеме блиску. Но не можете да посвоите дете кое е веќе посвоено и кое има родители. Мене и моите три деца ми се сосема доволни“, објаснила пејачката.

Instagram

Прочитај повеќе

Се туширате секој ден, а не знаете дека со тоа можеби правите грешка

Слободен печат

Повеќе од 1.300 жалби за настапот на Шакира и Џеј Ло на Супербол: „Ова е порнографски и срамно!“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Ниту Канада не ги сака Меган и Хари – Полека сите врати им се затвараат!

Слободен печат

Вечерва „Баклава“ го промовира новиот албум: Гости ќе бидат Дарко Рундек и „Суперхикс“

Слободен печат

Златна Бубамара 2020: Сашко Коцев го „избриша“ подот со РЕКЕТ, Aтиџе запеа пред публиката! (ГАЛЕРИЈА)

Васко Спасоски

Вознемирувачко видео: Бритни Спирс си го скрши стапалото додека танцуваше

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Јасмина Кантарџиева Димков

Русковска се изнасмеа на „Златна Бубамара“- На менито на Сашко Коцев и аферата „Рекет“ (ФОТО)

Слободен печат

Јана Стојановска: Улогата на мајка ми е најинтересна улога со која сум се сретнала

Слободен печат

Хрватски научник пресмета колкави се шансите да починете од коронавирус

Слободен печат

Хороскоп за 28 февруари – Прочитајте што ве очекува овој понеделник…

Слободен печат

Виц на денот: Кавга

Слободен печат