Родителите на малата Моника: Пресреќни сме што Малчанскиот бербер е уапсен

Роберт Каримановиќ, таткото на малата Моника од Ниш, која беше пронајдена по 10 дена потрага, на веста за апсењето на Малчанскиот бербер за српски Курир изјави дека тој и сопругата се пресреќни што монструмот конечно е уапсен и што агонијата е завршена.

Каримановиќ додал дека сите родители кои стравувале за своите деца сега можат да мируваат и дека сака и очекува максимална казна за уапсениот Нинослав Јовановиќ од Малча. Тој додал и дека сака да се заблагодари на полицијата, граѓаните и војската кои ја пронашле неговата ќерка Моника, за која се сомнева дека била заложник на уапсениот Јовановиќ.

Прочитајте и...  Мицкоски: Постојат разговори, но не и консензус за датумот за избори

Прочитај повеќе

Антикорупциска бара вонреден инспекциски надзор за евентуелен судир на интереси за изборот на ректор на УК0ИМ

Слободен печат

Чулев: МВР ќе обелодени истраги против носители на јавни функции кои го злоупотребиле системот

Слободен печат

Во Шпанија оддадена почест за жртвите на коронавирусот

Слободен печат

Акциите на Рено пораснаа за речиси 15 отсто, по владината поддршка и новиот план

МИА Агенција

Франција ги повикува членките на ЕУ да го поддржат „историскиот” план за закрепнување на ЕУ

МИА Агенција

Меркел: И натаму сме на почетокот на пандемијата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Управните служби на МВР со ново работно време во пресрет на годишните одмори

Слободен печат

Тропската бура Берта се формираше покрај брегот на Јужна Каролина

Слободен печат

Захариева: Од 15 јуни нормално движење во ЕУ и соседните држави

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ: Прашањата кои ги тиштат припадниците на АРМ вешто се избегнуваат

Слободен печат

Почнува изградбата на фекална канализација во село Усје

Слободен печат

Во тек реконструкцијата на градинката „Мајски цвет”