Родителите ги разделиле: Која била големата љубов на папата Франциск? (ВИДЕО)

Папата Франциск, врховниот поглавар на Католичката црква на 7 мај доаѓа во Скопје. Ова е прва ваква посета на висок поглавар на Католичката црква на нашата земја.

Папата Франциск е роден на 17 декември 1936 година во Буенос Аирес. Покрај италијанскиот, течно зборува шпански и германски, а се служи и со англискиот, францускиот и португалскиот јазик.

Тој имал интересен приватен живот. Дознајте повеќе од видеото.

 

Прочитајте и...  Вистинска магија додека се движите: Здолништата со реси се враќаат во мода!

Прочитај повеќе

Војвотката од Кембриџ изневерена и повредена: Кејт Мидлтон доби силна „шлаканица“ од својот најдобар пријател!

Слободен Печат

Ана Ивановиќ го покажа виткото тело после породувањето: Тенисерката ужива во Мајорка со семејството! (ФОТО)

Слободен Печат

Астрономскиот феномен кој ги фасцинирал древните цивилизации: Вечерва ќе се случи помрачување на месечината! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Маргот Роби официјално стана актерката со најмногу понудени улоги во Холивуд: Таа е најактивна на сцената во последните 5 години!

Слободен Печат

После смртта на саканиот Курт Кобејн пејачката Кортни Лав потполно се промени: Дури и во шестата деценија трпи последици! (ФОТО)

Слободен Печат

Налутен татко му пратил писмо на момчето што ѝ ја „украло“ невиноста на ќерка му

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Контроверзни родители открија како ги одгледуваат децата: Мајката ги дои до шестата година и не одат на училиште

Слободен Печат

Експрес кифли: Брзо и вкусно, нема да можете да им одолеете!

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 05.06.2020: Стрелецот ќе има болки во грбот, а Девицата ќе успее во своите намери

Слободен Печат

Виц на денот: Свадба

Слободен печат

Ѕвездата од серијата „Бубалици“ призна дека никогаш не ја гледала серијата и дека имала мали „чудни“ ритуали

Слободен печат

Двејн Џонсон му се обрати на Доналд Трамп: Каде се наоѓаш, каде е нашиот лидер да пружи рака на скршената држава? (ВИДЕО)

Васко Спасоски